Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 05:22
Reklama
Reklama
Reklama

ALARM na moście kolejowym. Sprawcą 15- latek

Po ostatnich aktach dywersji na torach Straż Ochrony Kolei mocno doposażyła zabezpieczenie techniczne infrastruktury kolejowej. Zabezpieczenie zadziałało tak jak powinno. Alarm systemu został wywołany nie przez terrorystę a nastolatka, który wszedł na most kolejowy.
ALARM na moście kolejowym. Sprawcą 15- latek

Autor: Straż Ochrony Kolei

Od kilku tygodni policja o Straż Ochrony Kolei apeluje o to, by nie zbliżać się do torów i infrastruktury kolejowej. Jest ona bowiem pod ścisłą ochroną. Ochrona działa, o czym świadczy przypadek z 8 grudnia z Ostrowa Wielkopolskiego. „Sokiści” dostali alert z jednej z kamer na moście kolejowym nad rzeką Ołobok. Ktoś nieuprawniony wszedł na tę kolejową przeprawę. Nie był to jednak dywersant czy terrorysta. 

  Po przybyciu we wskazane miejsce, sokiści ujęli nastolatka malującego farbą w sprayu elementy konstrukcyjne mostu. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarz’’ zdążył zamalować 5m² powierzchni obiektu. Ujętego 15-latka przekazano policjantom – informuje SOK.

Chłopak był mocno zaskoczony szybką reakcją służb. Teraz on i jego rodzice będą mieli spore problemy. 

W związku z popełnionym czynem ostrowska policja prowadzi postępowanie, a materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim – Wydział Rodzinny i Nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie oraz o tym, czy zostaną zastosowane wobec niego odpowiednie środki przewidziane w Ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich – informuje ostrowska policja.

Taką pamiątkę zostawił po sobie 15- latek

Policja przypomina:

Przypominamy, że infrastruktura kolejowa jest miejscem szczególnie niebezpiecznym. Przebywanie w pobliżu torowisk, mostów kolejowych, wiaduktów stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Bezwzględnie zabronione jest wchodzenie na taki teren przez osoby nieuprawnione.

Malowanie graffiti na obiektach m. in. infrastruktury publicznej jest traktowane jako niszczenie mienia bądź akt wandalizmu i wiąże się z odpowiedzialnością prawną. Dotyczy to również osób nieletnich. Ich sprawy trafiają do Sądu Rodzinnego, który może zdecydować o zastosowaniu odpowiednich środków.


PRZECZYTAJ TAKŻE:
 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Alka 10.12.2025 17:03
Pokażcie gębę tego wandal i jego rodziców, szczycących się takim wychowaniem swego dziecka.

olo 10.12.2025 07:35
Widać, że przodkowie tych SOK'istów byli zasłużonymi działaczami w ORMO :-)

Logik 10.12.2025 12:58
A ty w linii prostej wywodzisz się od ameby i posiadasz takie samo IQ.

Kalor 11.12.2025 09:08
nie wiem czego oczekujesz po komentujacym na kaliskich xDDD

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama