Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 06:36
Reklama
Reklama
Reklama

Przyszli jako policja, wyszli jako złodzieje. Szajka wpadła po kilku miesiącach

Podszyli się pod funkcjonariuszy, skuli domowników kajdankami i ukradli biżuterię oraz kosztowności warte ponad 200 tysięcy złotych. Po kilku miesiącach intensywnej pracy śledczych sprawcy brutalnego napadu w Kępnie zostali zatrzymani. W akcji brali udział kontrterroryści z czterech miast. Czterem mężczyznom przedstawiono zarzut rozboju.
Przyszli jako policja, wyszli jako złodzieje. Szajka wpadła po kilku miesiącach

Autor: fot. Policja Kępno

Sprawa ma swój początek w maju. Wtedy do dyżurnego policji w Kępnie zadzwoniła kobieta i zapytała kiedy do jej domu wrócą policjanci i zdejmą z rąk domowników kajdanki. W pierwszej chwili pytanie wprawiało policjanta w konsternację, jednak im dłużej rozmawiał z kobietą, tym bardziej był przekonany, że prawdziwi policjanci nie mają z tym zdarzeniem nic wspólnego.

Szybko okazało się, że rodzina mieszkająca w jednym z domów na terenie Kępna padła ofiarą złodziei. Sprawcy, zapukali do drzwi kilka minut po godzinie 6. Byli ubrani po cywilnemu, jeden z nich miał na sobie softshell z napisem POLICJA. Mężczyźni poinformowali domowników, że są policjantami i realizują prokuratorski nakaz przeszukania. Na jego podstawie muszą znaleźć i zabezpieczyć pieniądze oraz biżuterię znajdujące się w domu. Aby działania przebiegały sprawnie wszystkich domowników muszą zakuć w kajdanki. Pokrzywdzeni, przekonani, że mają do czynienia z prawdziwymi policjantami bez sprzeciwu wykonywali polecenia. Kiedy jeden ze sprawców pilnował domowników, dwaj pozostali plądrowali pomieszczenia domu. Po chwili mężczyźni odjechali zabierając ze sobą wyroby jubilerskie, a także kamienie i metale szlachetne o łącznej wartości ponad  200 tysięcy złotych.

Na miejsce zdarzenia natychmiast została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora zabezpieczała ślady i przesłuchiwała świadków. Po kilku miesiącach analizowania informacji i dowodów zgromadzonych w śledztwie policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili sprawców i wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Kępnie zaplanowali realizację sprawy. - relacjonuje kępińska policja

Z uwagi na uzyskane informacje, że sprawcy mogą być szczególnie niebezpieczni i nielegalnie posiadać broń palną, w zatrzymaniach uczestniczyli policyjni kontrterroryści z Poznania, Gdańska, Olsztyna i Wrocławia. 

20 października rano policjanci siłowo weszli do pięciu mieszkań na terenie Pomorza oraz Dolnego Śląska. Podczas przeprowadzonych działań zatrzymali łącznie sześć osób – pięciu mężczyzn i kobietę, w przedziale wiekowym od 32 do 44 lat. Zabezpieczyli także broń palną oraz różne niebezpieczne narzędzia. Zatrzymani mężczyźni w przeszłości byli notowani i karani za przestępstwa kryminalne, w tym kradzieże i pobicia.  

Czterech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzut dokonania rozboju działając wspólnie i w porozumieniu. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat więzienia.

 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama