Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 06:35
Reklama
Reklama
Reklama

Diagnoza, której nikt nie chciałby usłyszeć. 18-letnia kaliszanka walczy o życie ZBIÓRKA

Karolina jeszcze niedawno prowadziła zwyczajne życie – pracowała, spotykała się z bliskimi, cieszyła codziennością. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy usłyszała dwie druzgocące diagnozy: chłoniak T-komórkowy i ostra białaczka limfoblastyczna. Dziś jej każdy dzień to walka o zdrowie, nadzieję i powrót do domu, który stał się symbolem upragnionej normalności.
Diagnoza, której nikt nie chciałby usłyszeć. 18-letnia kaliszanka walczy o życie ZBIÓRKA

Są objawy, które z pozoru wydają się błahe – tłumaczone zmęczeniem, napięciem, chwilowym przeciążeniem. Często czekamy, aż same miną, wierząc, że to nic poważnego. Tak właśnie zaczęła się historia 18-letniej Karoliny z Kalisza.

Z początku pojawił się dyskomfort w okolicy szyi, sztywność karku i ograniczony ruch głowy – nic, co od razu sugerowałoby chorobę nowotworową. Z czasem jednak symptomy zaczęły się nasilać. Powiększone węzły chłonne, narastający ból i obrzęk, który z dnia na dzień stawał się coraz bardziej widoczny, skłoniły ją do wizyty w szpitalu.

6 września w szpitalu w Pleszewie lekarze pobrali wycinek węzła chłonnego spod prawej pachy. Diagnoza była jednoznaczna i wstrząsająca – chłoniak T-komórkowy, rozlany i złośliwy. Zaledwie kilka dni później przyszły kolejne wyniki, a wraz z nimi druga diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna.

Dwie diagnozy, dwa nowotwory – ogromny ciężar, który trudno udźwignąć nawet najbardziej silnym. W jednej chwili Karolina straciła poczucie bezpieczeństwa i pewność jutra. To, co jeszcze niedawno było codziennością, stało się walką o życie.

Decyzją lekarzy dalsze leczenie Karolina kontynuuje we Wrocławiu. Początkowo konieczne było wzmocnienie wątroby, dlatego wdrożono terapię wspomagającą. Następnie rozpoczęto chemioterapię – najpierw pięciodniową serię, a później tzw. „czerwoną chemię”, wyjątkowo silną, podawaną co tydzień przez cztery kolejne tygodnie.

Karolina jest już po trzecim cyklu leczenia. Każdy dzień to dla niej walka z bólem, osłabieniem i lękiem, ale też z determinacją, która nie pozwala się poddać. Mimo ogromnego zmęczenia wciąż wierzy, że wygra – że wróci do życia, które kochała: do malowania, rozmów z bliskimi i zwyczajnych chwil, które dziś mają dla niej największą wartość.

Od wielu tygodni Karolina przebywa w szpitalu. Jej dni mijają w rytmie badań, leków i cichego oczekiwania. Odwiedzają ją bliscy, przynosząc nadzieję i ciepło, ale między wizytami pozostaje samotność, której nie da się wypełnić.

Największym marzeniem Karoliny jest powrót do domu. Dom stał się dla niej symbolem nadziei – obietnicą, że gdy leczenie przyniesie efekty, życie będzie można odbudować krok po kroku, z drobnych, codziennych chwil.

Dziś Karolina potrzebuje wsparcia – by kontynuować terapię, by mieć siłę walczyć i by znów wrócić do domu, który na nią czeka.

 

LINK DO ZBIÓRKI --> https://pomagam.cancerfighters.pl/zbiorka/karolina-palot/?fbclid=IwY2xjawNi9RRleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBENTg5ckY5UUJ3TFBDTWQ4AR7l6a4d2X8upgFoI6xYGDBfglG9q5E4Mgd4-bscvia2Bq5MHGcSOE795nAuYw_aem_rN5x_fo2RGHFJBWMkPexTw <-- KLIKNIJ TUTAJ


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kasia 22.10.2025 08:45
Szybkiego powrotu do zdrowia, bo musi być dobrze.Walcz kochana🤩❤️

Ignac 20.10.2025 19:46
Walcz

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama