Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 08:48
Reklama
Reklama
Reklama

Nie zdążył wyhamować. 10-latek wjechał hulajnogą w samochód

Dziesięcioletni chłopiec trafił do szpitala po zderzeniu hulajnogi elektrycznej z samochodem. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne, ale to kolejne zdarzenie pokazujące, jak niebezpieczna bywa jazda hulajnogą.
Nie zdążył wyhamować. 10-latek wjechał hulajnogą w samochód

Autor: fot. poglądowe policja.pl

Do groźnej sytuacji doszło w niedzielę wieczorem w Szczytnikach w powiecie kaliskim. Jak informuje kaliska policja. za kierującą samochodem osobowym 37-letnią kobietą poruszało się dwóch chłopców na hulajnogach. W pewnym momencie kierująca autem zahamowała. 

Jeden z chłopców, 10-latek, nie zdołał wyhamować i uderzył w tył pojazdu.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Poszkodowane dziecko zostało przewiezione do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne. Policjanci zakwalifikowali całe zdarzenie jako kolizję drogową. Ze względu na wiek kierującego hulajnogą cała dokumentacja trafiła do sądu rodzinnego w Kaliszu.

***

To już kolejne zdarzenie z udziałem hulajnogi elektrycznej. Popularne jednoślady cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Wiele osób traktuje je jako szybki i ekologiczny środek transportu. Trzeba jednak pamiętać, że mimo swoich zalet hulajnogi nie należą do urządzeń całkowicie bezpiecznych. Brak ochrony ciała, wysoka prędkość i nieuwaga mogą prowadzić do poważnych wypadków, dlatego policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze.

Na policyjnych stronach czytamy:

DZIECI I MŁODZIEŻ NA HULAJNODZE ELEKTRYCZNEJ
Przede wszystkim należy wiedzieć, że w przeciwieństwie do roweru, dziecko w wieku do 10 lat NIE MOŻE poruszać się hulajnogą elektryczną po drogach. Wyjątek stanowi poruszanie się hulajnogą elektryczną w strefie zamieszkania, ale jest to możliwe wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.


Jeżeli nasze dziecko ma skończone 10 lat, może poruszać się hulajnogą elektryczną po drogach samodzielnie, pod warunkiem, że posiada kartę rowerową. Karta rowerowa obowiązuje do 18 roku życia. Po osiągnięciu tego wieku nie ma obowiązku posiadania jakiegokolwiek dokumentu uprawniającego do poruszania się hulajnogą elektryczną.
Innym dokumentem uprawniającym niepełnoletnią osobę do samodzielnej jazdy rowerem może być prawo jazdy kategorii AM (od 14 lat) oraz kategorii A1, B1 i T (od 16 lat).

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i wzajemny szacunek na drodze. Niech jazda będzie wyłącznie przyjemnością, a nie przyczyną tragedii!

 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

volta 23.09.2025 03:11
Jeżdżąc na hulajnodze kierowca nie ma żadnego ubezpieczenia. Gwałtowne hamowanie - kierowca przesuwa się do przodu.

Kiedy 22.09.2025 16:55
Kiedy użytkownicy rowerów, hulajnog będą musieli posiadać obowiązkowe ubezpieczenie tak jak właściciele samochodów i motocykli. Za nieletnich powinni rodzice posiadać takie ubezpieczenie

PL 22.09.2025 14:09
Jakie dzieciaki są to wiadomo , ale głupoty rodziców nie rozumiem

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 29°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama