Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 11:54
Reklama
Reklama
Reklama

Zemsta za przegraną? Remiza zdewastowana po zawodach strażackich

Szok i oburzenie w gminie Blizanów! Po zawodach strażackich ktoś z premedytacją zniszczył remizę OSP Jarantów, zostawiając na niej wulgarne napisy. Mieszkańcy mówią o zemście za przegraną. Sprawą zajmuje się kaliska policja.
Zemsta za przegraną? Remiza zdewastowana po zawodach strażackich

O bulwersującym incydencie, do którego doszło po zawodach sportowo-pożarniczych w gminie Blizanów, poinformowali sami mieszkańcy w mediach społecznościowych.

Na elewacji remizy OSP Jarantów pojawiły się wulgarne napisy, które zdaniem mieszkańców miały być aktem zemsty za niepomyślny wynik rywalizacji strażackiej. Straty oszacowano na około 2 000 zł, choć dla samych strażaków znacznie większym ciosem jest utrata poczucia wspólnoty i wzajemnego szacunku.

Jeszcze tego samego dnia, 30 czerwca, kaliska policja przyjęła zawiadomienie. Na miejscu miał się pojawić technik kryminalistyki, który udokumentował wszystkie zniszczenia.  Czynności prowadzone są pod kątem przestępstwa, jakim jest zniszczenie mienia. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Druhowie liczą, że sprawcy zostaną szybko ustaleni i poniosą odpowiedzialność za swoje zachowanie. 

 

KLIKNIJ I PRZECZTAJ TAKŻE:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 36°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama