Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 08:32
Reklama
Reklama
Reklama

Słynna Biedronka ZNÓW zamknięta! Powód ten SAM!

Aż trudno w to uwierzyć, ale "słynna" Biedronka w Ostrowie Wielkopolskim najwidoczniej nie uporała się z problemem gryzoni. Dziś - w sobotę - jeden z klientów był świadkiem kolejnego incydentu, który absolutnie po deratyzacji nie powinien mieć miejsca.
Słynna Biedronka ZNÓW zamknięta! Powód ten SAM!

Nie do wiary! Ledwie dzień po ponownym otwarciu Biedronki przy ulicy Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim, mieszkańcy znów byli świadkami skandalicznej sytuacji. Jeden z klientów uwiecznił na nagraniu gryzonia beztrosko przechadzającego się po pieczywie! - informuje portal ostrow24.tv

Chwilę po zdarzeniu personel Biedronki zamknął drzwi i wywiesił informację o „przerwie technicznej do godziny 10:30”. Jednak już o 10:00 zmieniono komunikat na bardziej enigmatyczne: „Awaria sklepu”. 

Z relacji mieszkańców wynika, że problem gryzoni nie dotyczy jedynie sklepu, ale całej okolicy. Urządzenia deratyzacyjne ustawione na zewnątrz sklepu najwyraźniej nie spełniają swojej roli.

Gryzonie stanowią nie tylko problem ze względów higienicznych, ale także mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka, ponieważ są nosicielami wielu chorób.

Myszy i szczury mogą być nosicielami pasożytów i bakterii, którymi zanieczyszczają żywność. Wśród chorób, które są przenoszone przez gryzonie, można wymienić dur brzuszny, włośnicę lub salmonellozę.

  • Hantawirus: Wirus przenoszony przez odchody myszy, który może powodować poważne choroby układu oddechowego.
  • Salmonella: Bakteria, która może powodować zatrucia pokarmowe.
  • Leptospiroza: Choroba bakteryjna przenoszona przez mocz zakażonych zwierząt, która może prowadzić do uszkodzenia nerek i wątroby.
  • Gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym: Wirus przenoszony przez kontakt z odchodami myszy, który może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

***

Przypomnijmy – w miniony wtorek w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie szczura, który grasował w półce z wypiekami w Biedronce przy ul. Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Wywołało to falę krytyki ze strony klientów i internautów, którzy zaczęli podważać standardy sanitarne sklepu. Interweniował Sanepid.

Ostrowskie media dotarły do informacji, że podczas działań sanepidu odsunięto regały z pieczywem i stwierdzono obecność licznych odchodów gryzoni. Wyniki inspekcji były na tyle alarmujące, że podjęto decyzję o natychmiastowym zamknięciu sklepu. Ta została dostarczona przed godziną 21:00.

Market został zamknięty. Sanepid zobowiązał sklep do przeprowadzenia działań mających na celu wyeliminowanie problemu gryzoni. Dodatkowo kierowniczkę sklepu ukarano mandatem w wysokości 500 złotych. 

W środę 12 lutego sieć Biedronka wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Wojciech Kondej, starszy menedżer sprzedaży odpowiedzialny za sklepy w Ostrowie Wielkopolskim, w specjalnym oświadczeniu przekazał mediom, że sklep został natychmiast zamknięty na czas interwencji firmy deratyzacyjnej. Przeprowadzono także gruntowne sprzątanie placówki.

- Najwyższa jakość i bezpieczeństwo produktów to jeden z priorytetów sieci sklepów Biedronka. Każdy sygnał wskazujący na możliwość obniżenia jakości, nawet incydentalny, jest traktowany z pełną powagą i bezzwłocznie sprawdzany. Po wykryciu szkodnika w jednym z naszych 3730 sklepów personel natychmiast wezwał specjalistyczną firmę deratyzacyjną, która skutecznie przeprowadziła cały proces. - informuje media Wojciech Kondej, starszy menedżer sprzedaży.

Przedstawiciel sieci podkreślił, że placówka przeszła już kontrolę zewnętrznej firmy. Zaznaczył także, że zgodnie z procedurami DDD (dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja) wszystkie sklepy sieci są poddawane regularnym kontrolom co trzy miesiące.

W piątek, 14 lutego sklep otwarto. Najwyraźniej zbyt szybko...


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bbbeee 16.02.2025 05:44
to promocja !!! 3 +1 gratis

Żarłoczny kocur 15.02.2025 14:45
Pyszne są te myszki z biedronki

Przytomny 15.02.2025 22:00
Mają gen Biedronki. Inżynieria genetyczna robi wielkie postępy.

Szcurołap 15.02.2025 14:16
To jest ten sam szczur. Ma wielkie doświadczenie w unikaniu deratyzacji.

Przytomny 15.02.2025 14:14
"Gryzonie stanowią nie tylko problem ze względów higienicznych, ale także mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka, ponieważ są nosicielami wielu chorób." Przecież to są właśnie względy higieniczne.

mieszkaniec 15.02.2025 12:45
No i co z tego? Zobaczcie jak i syf i bród w tym markecie przy Podmiejskiej ,a mimo to dzikie hordy z wózkami wyładowanymi po "sufit"....drożyzna? Widocznie jeszcze jest za tanio tanio.... A....i nie robię tam zakupów....

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama