Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 20:06
Reklama
Reklama
Reklama

Będzie remont tych ważnych dróg. Jest finansowanie [LISTA]

Znamy wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju na 2025 rok. 73 projekty inwestycyjne z Wielkopolski zyskały dofinansowanie, a to oznacza, że powstanie w naszym województwie nowych, lub zostanie wyremontowanych 134 kilometrów dróg.
Będzie remont tych ważnych dróg. Jest finansowanie [LISTA]

Dofinansowanie do remontu drogi zyskał m.in. Kalisz. A chodzi o inwestycję wyczekiwaną od dawna przez wielu mieszkańców. Remontowana będzie ulica Sulisławicka.  Droga ta na odcinku od ul. Romańskiej do Celtyckiej będzie wyremontowana, wzbogacona o chodniki i infrastrukturę drogową. Remont będzie kosztował 6,7 mln zł, a 3,3 miliona pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju. Remont przeprowadzony będzie jeszcze w tym roku. 

W regionie remontowana będzie droga w gminie Godziesze Wielkie od skrzyżowania w Wolicy z drogą powiatową. Ta inwestycja kosztuje 1,8 mln zł, a 80 procent kosztów pokryje fundusz rządowy.

Z tych pieniędzy przebudowana będzie również:

ul. Zygmunta Starego w Pleszewie, ulica Wiewiórowskiego w Krotoszynie, ul. Chełmońskiego w Turku. Rządowy Fundusz Rozwoju współfinansuje budowę drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Jarocinie i przebudowę  dróg w obrębie ulic Daszyńskiego, Paderewskiego, Działkowców i Kwiatowej we Wrześni.

 

Do samorządów w Wielkopolsce trafi w tym roku ponad 232 mln zł w ramach realizacji 73 projektów drogowych.

 Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego – informuje Urząd Wojewódzki w Poznaniu. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Suweren 03.02.2025 20:57
Słowiańska zrobiona. Torowa do giełdy samej aż. Zamiast ja od przejazdu do giełdy robić to trzeba było zrobić odcinek Dalmackiej którym wszyscy teraz omijają wszystko. Auta 30 tonowe jeżdżą dzień w dzień. A nikt nic z tym nie robi. A podatki płacą wszyscy.

Objeżdżajacy 03.02.2025 20:53
Dalmacka wszyscy omijają wiadukt tragedia droga. Ale najważniejsze że zrobili torowa żeby do giełdy można było dojechać bez problemu. Od torowej do słowiańskiej ulica dalmacka i kawałek rodowej 400m naprawa polega na wysypaniu destruktu z kamieniami i samochody objezdzajace ubijają to same tragedia

Keks 02.02.2025 20:11
Ul. ZGODNA NIE REMONTOWANA NIGDY TO SYF ,WSTYD I PATOLOGIA

Ghi 31.01.2025 21:40
Tylko niech poczekają z tym remontem aż skończą Częstochowska z wiaduktem kolejowym. Tam na objazdach już jest armagedon, a jak zamkną jeszcze Sulisławicką to będzie tragedia.

CVC 31.01.2025 15:31
A kto na tej Sulisławickiej tak ważny mieszka, że trzeba tak mało uczęszczaną „autostradę „ rozbudowywać. W pobliżu jest wiele innych dróg, które trzeba by było wyremontować lub wręcz zrobić od podstaw. Kiedy następne etapy DK 450 ?

Ghi 31.01.2025 21:44
Mało uczęszczana ? To ty chyba jeszcze nigdy tam nie byłeś. Mieszka dużo ludzi i bardzo dobrze że będą ja remontować. Najwyższy czas na to. Tam już się ciężko jeździ, bo droga jest w fatalnym stanie.

Anonim 31.01.2025 14:31
Jedna gmina na cały powiat .... Brawo !

Ja 31.01.2025 13:36
A ul skalmierzycka dalej w okopach,park przyjaźni się kłania.

Przytomny 31.01.2025 12:41
Czyli Remontu najgorszego odcinka Celtycka-Piwonia nie będzie.

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 34°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 6 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: kazik stażewski Treść komentarza: A u mnie też wczoraj, na dziesiątym piętrze, w samo południe i nie w cieniu termometr w zamrażarce pokazywał minus 22 stopni Data dodania komentarza: 28.06.2026, 17:07 Źródło komentarza: Padł nowy rekord! Najwyższy stopień ostrzeżenia Autor komentarza: Co za dureń Treść komentarza: A u mnie też w cieniu na parterze w kuchni w piekarniku elektrycznym trzy godziny po jego wyłączeniu też wieczorem pokazywał 65 stopni Data dodania komentarza: 28.06.2026, 16:48 Źródło komentarza: Padł nowy rekord! Najwyższy stopień ostrzeżenia Autor komentarza: Pogromca durni i kretynów raz jeszcze Treść komentarza: Bo widzisz durniu, te twoje i innych DUSRNI 41 stopni może być zawyżone nawet o KILKANAŚCIE stopni. PONIEWAŻ poprawny pomiar temperatury powietrza wymaga spełnienia kilku kluczowych warunków, aby uniknąć przekłamań wywołanych czynnikami zewnętrznymi (np. promieniowaniem słonecznym czy ciepłem gruntu). Oficjalne standardy meteorologiczne narzucają następujące zasady:Osłona przed słońcem: Termometr musi znajdować się w głębokim cieniu, najlepiej w specjalnej osłonie radiacyjnej lub tzw. klatce meteorologicznej.Wysokość pomiaru: Urządzenie powinno być umieszczone dokładnie 2 m nad poziomem gruntu.Cyrkulacja powietrza: W miejscu pomiaru musi być zapewniony swobodny przepływ powietrza.Odpowiednie podłoże: Najbardziej miarodajne wyniki uzyskuje się nad trawiastym podłożem, z dala od nagrzewających się asfaltów, murów czy ścian budynków.Niezastosowanie się do tych wymogów (np. wystawienie czujnika na bezpośrednie działanie promieni słonecznych) skutkuje zawyżeniem wskazań nawet o kilkanaście stopni." Data dodania komentarza: 28.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Padł nowy rekord! Najwyższy stopień ostrzeżenia Autor komentarza: pogromca durni i kretynów Treść komentarza: A u mnie w piekarniku pokazał 250C Data dodania komentarza: 28.06.2026, 16:23 Źródło komentarza: Padł nowy rekord! Najwyższy stopień ostrzeżenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama