Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 09:53
Reklama
Reklama
Reklama

,,To się nadaje na śmietnik''. Takie rzeczy chcieli oddać potrzebującym!

Szlachetna Paczka od wielu lat pomaga ludziom, a swoją inicjatywą dotarli już do tysięcy potrzebujących osób. To mądra pomoc - dopasowana do konkretnych rodzin i ich potrzeb. Czasem jednak zdarza się, że niektórzy z darczyńców pozbywają się przedmiotów, które dawno powinny znaleźć się na śmietniku, a nie w czyimś domu…
,,To się nadaje na śmietnik''. Takie rzeczy chcieli oddać potrzebującym!

W tym roku Szlachetna Paczka w Kaliszu dotarła do 87 rodzin. W całą akcję było zaangażowane 46 wolontariuszy oraz dziesiątki strażaków. Co raz więcej ludzi chce zostać też darczyńcami. Jednak takie sytuacje, jak te, o których teraz mowa są nieodzowną częścią Szlachetnej Paczki…

 - Wiadomo osoby potrzebujące nie gardzą, czy coś jest nowe czy używane, ale należy przekazać takie rzeczy w stanie nadającym się do użytku. Niestety co roku mamy ten sam problem, część darczyńców dostarcza nam zniszczone, uszkodzone rzeczy, które nadają się tylko na śmietnik czy do utylizacji.   Chcemy odmieniać życie, a nie dokładać kolejnych zmartwień i jeszcze bardziej utwierdzać naszych podopiecznych w ich niedoli – mówią nam Liderzy Kaliskiego Okręgu Szlachetnej Paczki

I dla zobrazowania tych słów, liderzy podają przykład narożnika, który do magazynu Szlachetnej Paczki trafił w opłakanym stanie. W niektórych miejscach był popruty, gdzieniegdzie widać plamy materiału i poduszek. Nie nadawał się do przekazania potrzebującej rodzinie. Do teraz ta rodzina jest bez spełnionej głównej potrzeby. Jednak to nie wszystko...

 - Inne osoby dostarczyły ubrania, które były poprute, a niektóre łatane czy wielokrotnie szyte. W poprzednich latach trafiały się przeterminowane, napoczęte środki czystości, przeterminowana żywność, napoczęta czy nawet zepsuta z widoczną pleśnią. Ubrania są porozciągane, dziurawe, poplamione o nieprzyjemnym zapachu - dodają Liderzy 

Z tego też powodu Liderzy zgłosili nam ten niestety powtarzający się problem, by dzięki naszemu portalowi zaapelować do ludzi, którzy włączają się w akcję Szlachetnej Paczki.

 - Prosimy o szacunek dla wolontariuszy i wolontariuszek, którzy poświęcają swój czas, za który nie dostają wynagrodzenia a muszą się przejmować i zajmować problemami związanymi z tego rodzaju niemiłymi niespodziankami, o szacunek dla strażaków i innych, którzy pomagają nam na finale w ten nasz pracowity Weekend Cudów i muszą zajmować się np. utylizowaniem narożnika niezdatnego dla rodziny.   A przede wszystkim prosimy o szacunek dla naszych potrzebujących, którzy nie są zbiorowiskiem odpadów. Wszyscy razem robimy niesamowitą robotę i czynimy wiele dobra wkładając w to swoją pracę. Jeśli chcemy zorganizować coś dla podopiecznego lub podopiecznej rodziny Szlachetnej Paczki, zróbmy to w sposób rzetelny. – apelują działacze

I my również przyłączamy się do tego apelu. Zanim zechcemy coś przekazać zastanówmy się czy sami chcielibyśmy coś takiego otrzymać. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Joanna 12.01.2024 10:44
Popieram komentarz Pana Kamila, ludzie chcą pomóc i wystawiają takie rzeczy na sprzedaż, a okazuje się, że potrzebujący mają wymagania i trzeba dostarczać rzeczy prosto ze sklepu. Ja osobiście, chociaż nie żyje w biedzie - przygarnełabym taki narożnik i po prostu wyprała? A jeśli nie miałabym żadnego, to przyjęłabym go z otwartymi rękami! A co do samych wolontariuszy, to nie zawsze są tacy chętni do pomocy i szanują albo po prostu wspierają darczyńców :) APELUJĘ, WIĘC O ROZWAGĘ

xxxx 12.01.2024 09:19
Jestem za pomaganiem jak najbardziej bo życie czasami zmusza nas do przyjęcia tego co dadzą inni ludzie. Tylko szkoda, że ludzie którzy myślą że pomagają robią sobie porządki i pozbywają się wszystkiego nie zwracając uwagi na to, że upadlają innego człowieka. Nie chcesz nie pomagaj, nie dawaj śmieci drugiemu człowiekowi bo sam nie wiesz co Cię w życiu spotka.

emeryt 11.01.2024 19:14
Tylko praca ludzi moze wyzwolic z biedy, nie rozdawnictwo, Pomoc potrzebna jest tylko chwilowa , bo za dlugo to przesada.

kociubińska 11.01.2024 19:03
Nie ma obowiązku przekazywania darów. Nie chcesz,nie dawaj. Dawanie brudnych,starych i zniszczonych rzeczy świadczy tylko o tym "darczyńcy". Widocznie tak ma w domu - brud i syf,więc to co daje, uważa za bardzo dobre !!!!

Kamil 11.01.2024 17:02
Poplamione poduszki??? No ku..a straszne. Kawałek poprutej bluzki, napoczętego środka czystości i tarcie. Ale nie, bo to wymaga pracy, tylko słychać dej dej dej. Zobaczcie pod Caritasem na Stawiszyńskiej jacy ludzie przychodzą. Młodzi w sile wieku, ale najlepiej łapy wyciągać. I tak jak komentarz Pani Uli, właśnie to Ci ludzie wstydu nie mają.

Milena 11.01.2024 19:10
Tak, widzę ich często na Stawiszyńskiej, jak idę do pracy.. Ja muszę codziennie ciężko pracować , żeby utrzymać dziecko.. Dziecko nie marudzi, że kupuję mu najtańsze ciuchy

Adam 11.01.2024 16:54
Najlepiej naroznik nowy ze skory z wyzszej polki dawac

Ula 11.01.2024 16:09
Ludzie wstydu nie mają

Ktoś 11.01.2024 16:03
Standard... Szlachetna paczka czy fundacje pomocowe mają to samo. Jakiś czas temu Fundacja Bread of Life uruchomiła kontener na oddawanie rzeczy. Szybko musieli zrezygnować z tego pomysłu, bo ludzie wyrzucali tam śmieci, albo takie brudne ciuchy, że wstyd (w tym np brudne majtki). Ciekawe, czy ci "ofiarodawcy" chcieliby dostać takie rzeczy? Pewnie podnieśliby raban, że co ktoś sobie myśli.

Chytre baba 3 cytryny 11.01.2024 15:58
Najlepiej dawać wszystko z metkami i najlepiej drogimi , a znam przypadki gdzie po paczki wyciągają ręce sprytne chytre baby i cwaniaczki za 5 gr

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama