Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:09
Reklama
Reklama
Reklama

Duży pożar przy al. Wojska Polskiego. Ewakuacja mieszkańców!

Informacja o pożarze wpłynęła do służb dzisiaj po godzinie 10:00. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń w budynku wielorodzinnym przy alei Wojska Polskiego w Kaliszu. Pięć osób zostało ewakuowanych, a wśród nich są ranni.
Duży pożar przy al. Wojska Polskiego. Ewakuacja mieszkańców!

Do zdarzenia doszło dzisiaj, w poniedziałek 4 grudnia po godzinie 10:00. Dyżurny kaliskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w budynku wielorodzinnym przy alei Wojska Polskiego, w sąsiedztwie zespołu szkół Gastronomiczno-Hotelarskich pali się jedno z mieszkań. 

Gęsty dym i ogień wydobywał się z okien. Jedno z pomieszczeń uległo całkowitemu spaleniu. 

- Pięć osób zostało ewakuowanych z budynku. Wśród nich były osoby ranne, które zostały przetransportowane do szpitala. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych - poinformował mł. asp. Jakub Pietrzak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Na razie przyczyna pożaru nie jest znana. Będą to wyjaśniać służby. 

Na miejscu pracowało łącznie osiem zastępów państwowych i ochotniczych straży pożarnych, policja i zespół ratownictwa medycznego. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dawnamieszkanka 04.12.2023 18:28
Ile jeszcze tam straż pożarna będzie jeździć gasić pożar, zanim służby odpowiednio zareagują? Mam nadzieję, że po tej akcji raz na zawsze zamkną ten burdel... Kto tam mieszkał choć przez chwilę wie ja tam jest... Właściciel budynku ma to gdzieś, dla Niego liczą się tylko pieniądze, więc skoro co do tego był pierwszy, to niech ma na tyle jaja aby za to teraz odpowiedzieć! Z jednych z stron w artykule było napisane, że budynek nie nadaje się do zamieszkania, serio? A kiedy się nadawał? Brudno w każdym pomieszczeniu, kamienica 24h otwarta, wchodzą tam menele, ćpuny, od wielu lat w tej kamienicy same balangi, bijatyki, co chwilę policja, bierze ludzi dla których na pierwszym miejscu jest alkohol, narkotyki, robią tam burdę, łamią drzwi, rozwalają okna, napieprzają się wzajemnie, co chwilę jest tam ktoś wyrzucany bo przecież jak taka osoba nie pracująca może zapłacić za pokój. Koszt takiego wynajmu jednego pokoju to jak za apartament, na kamienicy zimno, właściciel ma to gdzieś, bo przecież on marznąć nie musi bo tam nie mieszka... Palenie w piecu rozpoczyna się i kończy tylko rozpaleniem🫣 opału normalnego nie kupi, a bierze za to pieniądze... Ludzie tam którzy mieszkają co chwilę latają z kijem (miotłą) żeby wł korki bo co chwilę nie ma prądu... Parę osób w tym samym czasie w kamienicy nie mogą włączyć czajnik na prąd bo również korki wybijają. Parę lat temu była tam wynajęta ochrona przez właściciela, ale długo to nie trwało bo by musieli tam siedzieć 24h 😅 przewinęło się już tam tyle osób, i mam nadzieję, że już tam nikt nie zamieszka! A właściciel? Do dzisiaj myślał, że wynajmuje ludziom apartamentowiec i jeszcze podwyższył czynsz. Żenada! Dobrze, że to się tak skończyło, bo tak by miał ludzi na sumieniu...

😄😄😄 04.12.2023 14:14
Wiadomo jakie osoby tam mieszkają. Dziwne że dopiero teraz coś tam zapłonęło

Ja 04.12.2023 16:41
Nie teraz, tam pożar jest co chwilę.. ale wiadomo właściciel ma to gdzieś, dla Niego tylko kasa się liczy.

kto wie? 04.12.2023 14:02
Dawna ulica?

Jaa 05.12.2023 11:39
Litewska

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama