Z piekła do nieba. Siatkarki Energa MKS wygrały w Mielcu

Dwa punkty wywalczyły siatkarki Energa MKS Kalisz w wyjazdowym meczu z ITA TOOLS Stalą Mielec. Podopieczne Marcina Widery uciekły beniaminkowi TAURON Ligi spod topora, bo przegrywały już 0:2, ale odwróciły losy rywalizacji i zwyciężyły po tie-breaku.

Pierwszego seta kaliszanki przegrały do 22, choć prowadziły w nim już 16:10. Gdy w drugiej partii zdobyły zaledwie 17 oczek, znalazły się w niezwykle trudnym położeniu, bo gospodynie od triumfu dzielił już tylko jeden set. Na szczęście w trzeciej odsłonie przyjezdne wróciły do gry. Dobrą zmianę dała Aleksandra Rasińska i między innymi dzięki jej atakom siatkarki znad Prosny wygrały do 21. Czwartą odsłonę dwoma pewnymi atakami zakończyła Aleksandra Cygan, doprowadzając do tie-breaka (26:24).

Decydujący set był wyrównany tylko do stanu 4:4. Potem podopieczne Marcina Widery zdobyły pięć punktów z rzędu i tego kapitału nie zmarnowały, zwyciężając do 9. Kropkę nad i” w poniedziałkowym starciu postawiła Zuzanna Kuligowska, ale świetnie poczynały też sobie Karolina Drużkowska i wspomniana Aleksandra Rasińska (wybrana MVP), które zdobyły po 22 punkty.

W Mielcu siatkarki Energa MKS zanotowały czwarte w tym sezonie zwycięstwo, po którym z dorobkiem 12 punktów plasują się w tabeli TAURON Ligi na szóstym miejscu. Kolejny mecz rozegrają w niedzielę, a ich rywalkami będą mistrzynie Polski z ŁKS Commercecon Łódź.

***

ITA TOOLS STAL Mielec – Energa MKS Kalisz 2:3 (25:22, 25:17, 21:25, 24:26, 9:15)

Stal: Bryda 13, Bałucka 8, Mucha 14, Gierszewska 32, Kubacka 7, Kucharska 7 oraz Łyduch (l), Lymareva, Dyduła 2, Nowacka 1, Walczak

Energa MKS: Drużkowska 22, Mlinar 7, Cygan 9, Bosković 2, Grabka 3, Fedorek 15 oraz Śliwa (l), Pajdak (l), Wawrzyniak, Rasińska 22, Kuligowska 5, Efimienko-Młotkowska

MVP: Aleksandra Rasińska (Energa MKS)

kibic siatkówki 30.11.2023 11:09
Wspaniała wiadomość,WINIARY wracają do kaliskiej siatkówki!

JacekCalisia@emeil com 28.11.2023 18:52
Wygrane mecze z Radomką i Budowlanymi nic nie nauczył tr.Widery Zagrywanie dobrze i precyzyjnie to efekt wygranych i Pajdak jako przyjmująca. Stały trening serwów również na zmęczeniu i odbiór wysokim lobem to możliwość gry kombinacyjne i stałe obijanie bloku . Jedyna b.dobrze odbierająca w Polsce Górecka nie gra !!!. Kto zagrywa ten wygrywa sprawdza się w wszystkich meczach Tauron ligii ! Stworzona do wysokich piłek do obijania bloku Drużkowska - nikt jej nie potrafi z trenerów wytłumaczyć !!

JacekCalisia@email com 28.11.2023 18:33
Dalszy ciąg kompromitacji tr.Widery jak nie idzie dobrze "pełne porty strachu " i brak decyzji tylko spoglądanie w tablet /to dobre do analizy po -nie w czasie meczu chyba widzi !!!!/. Wszystkie zawodniczki grają gorzej niż 1+1/2 roku !!. Nie dopasowana koncepcja do zdolności zawodniczek i ustawienia na boisku !!!. Juniorskie zasady gry !!. Wszystkie zespoły zagrywały na Brydę a tr.Widera zmieniał co rusz decyzję co nie przynosiło efektu dopiero w 4 secie zdecydował dobrze i były efekty !! Każda decyzja spóżniona i ze strachu nie analizy !!. Przegrane mecze z Wrocławiem , Opolem i 2 sety z Mielcem to kompromitacja mając taki skład /nie licząc Wawrzyniak/.

kibic 28.11.2023 11:50
co za hura optynizm z wygranej to co pokazały siatkarki to jest męczarnia z zespołem z końca tabeli co innego jak by grały z zespołem z górnej półki to można się cieszyć że wygrały.

Maciej 28.11.2023 08:30
Gratulacje dla drużyny, dziewczyny pokazały charakter, ambicję i że potrafią walczyć do końca! Pewnie, że szkoda straconego punktu w Mielcu, ale odwrócenie meczu z 0-2 na 3-2 to zawsze duża sprawa, takie mecze budują drużynę. Brawa za dobre zmiany dla Oli Rasińskiej w ataku i Zuzi Kuligowskiej, która uspokoiła przyjęcie oraz dla Ali Grabki, zwłaszcza za nieoczywiste wybory w końcówce 4 seta i granie z Olą Cygan. Trzeba też podkreślić dobrą, równą formę od początku sezonu Karoliny Fedorek, która praktycznie w każdym meczu zdobywa powyżej 10 pkt i notuje po kilka bloków - brawo Karolina! Miejmy nadzieję, że w niedzielę zobaczymy fajne siatkarskie widowisko i dobrą postawę naszych dziewczyn w meczu z Mistrzem Polski ŁKS-em.

xyz 28.11.2023 05:44
to żaden sukces wygrać w tie-breaku z taka drużyną tylko porażka i wstyd

kibic siatkówki 28.11.2023 10:22
W sporcie raz się wygrywa raz przegrywa,ważne jest zwycięstwo a moim zdaniem trener za póżno zrobił zmiany,bo mogło być zwycięstwo za 3 punkty.

Temperatura: 10°CMiasto: Kalisz

Wiatr: 7 km/h