Dziesiąte zwycięstwo KKS-u. Drugoligowiec lepszy od rezerw Zagłębia

W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością piłkarze KKS-u Kalisz pokonali rezerwy Zagłębia Lubin 3:1. To dziesiąte zwycięstwo podopiecznych Pawła Ozgi, którzy drugoligowe rozgrywki przezimują na podium.

Sobotnim zwycięstwem kaliszanie wzięli rewanż na „miedziowych” za porażkę z końcówki poprzedniego sezonu, która wyeliminowała ich z gry o awans do Fortuna 1. ligi. Starcia przy Łódzkiej nie zaczęli jednak najlepiej, choć tuż przed upływem drugiego kwadransa mogli objąć prowadzenie. Dogodnych szans nie wykorzystali jednak Nestor Gordillo i Mateusz Żebrowski. Goście natomiast spożytkowali odpowiednio błąd miejscowych z 35. minuty. Piłkę w środku pola przejął wprowadzony chwilę wcześniej 16-letni Cyprian Popielec, który strzałem z połowy boiska pokonał rozgrywającego setny mecz w niebiesko-biało-zielonych barwach Macieja Krakowiaka. Na szczęście gospodarze odpowiedzieli pięć minut później. Z kornera dośrodkował Mateusz Wysokiński, futbolówkę przedłużył Hubert Sobol, a formalności dopełnił Żebrowski, który popisał się celną przewrotką.

Losy spotkania KKS rozstrzygnął po przerwie. W 70. minucie przyjezdni zablokowali próbę Sobola, ale przy dobitce Nestora Gordillo byli bezradni. Zaś siedem minut później wynik na 3:1 ustalił wspomniany Hubert Sobol, który umiejętnie dołożył nogę po wrzutce Wiktora Smolińskiego. To było trzynaste trafienie napastnika kaliskiego zespołu, który umocnił się tym samym na czele klasyfikacji strzelców drugiej ligi.

KKS jest obecnie wiceliderem drugiej ligi, ze stratą trzech punktów do prowadzącej Kotwicy Kołobrzeg. Ten rok zakończy na ligowym podium. Tymczasem przed przerwą zimową kaliscy piłkarze rozegrają jeszcze jeden mecz. W sobotę, 2 grudnia, zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Początek tej potyczki zaplanowano na godzinę 12:00.

***

KKS Kalisz – Zagłębie II Lubin 3:1 (1:1)
Mateusz Żebrowski 40, Nestor Gordillo 70, Hubert Sobol 77 – Cyprian Popielec 35

Sędziowali: Mateusz Piszczelok (Katowice) oraz Wojciech Szczurek i Paweł Jałowiec

KKS: Krakowiak – Białczyk, Gawlik, Kieliba, Dębiński (60 Smoliński) – Maroszek (68 Arai), Wysokiński, Kalenik, Gordillo (84 Staszak), Żebrowski (61 Putno) – Sobol (84 Szewczyk)

Zagłębie II: Matys – Kolan, Kruk, Jach, Sochań – Masiak (76 Antkiewicz), Kizyma, Dudziński (82 Dziewiatowski), Kusztal (29 Popielec), Kruszelnicki (82 Frankowski) – Adamski (82 Szafranek)