Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:06
Reklama
Reklama
Reklama

Chwile grozy na targowisku. Pożar w budce Admatu ZDJĘCIA

Poranna interwencja straży pożarnej na targowisku przy Nowym Rynku. W jednej z budek gastronomicznych doszło do pożaru. Zapalił się olej.
Chwile grozy na targowisku. Pożar w budce Admatu ZDJĘCIA

Na szczęście nikt nie został w tym zdarzeniu poszkodowany. Przed 10:00 w budce oferującej m.in. zapiekanki czy hamburgery, prowadzonej przez Admat, zapalił się olej. 

Po przyjeździe naszych zastępów na miejsce, w środku nie było już osób. Przystąpiliśmy do ugaszenia pożaru, a następnie oddymienia pomieszczenia – mówi nam mł. asp. Jakub Pietrzak, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej. 

W akcji brały udział trzy zastępy straży: dwa zawodowej i jeden OSP. 

Warto przypomnieć zasady bezpieczeństwa dotyczące pożaru olejów.

Jeśli olej zaczyna dymić, oznacza to, że jest on zbyt gorący. Wyłącz gaz lub płytę grzejną i poczekaj, aż tłuszcz wystygnie zanim zaczniesz na nim smażyć. Wyposaż swoją kuchnię w gaśnicę do gaszenia pożarów tłuszczy oznaczoną literą F.

Jak ugasić palący się olej?
Nie należy  próbować przesuwać lub zdejmować z kuchenki naczynia z płonącym olejem. Czynnością jaką  należy wykonać to wyłączyć gaz lub zasilanie elektryczne pod palnikiem z naczyniem. Zakryć naczynie tak, aby odciąć dopływ powietrza do jego wnętrza, można w tym celu wykorzystać wilgotny ręcznik, deskę do krojenia lub pokrywkę. Należy odczekać dłuższą chwilę, zanim zdejmiemy przykrycie, ponieważ gorący olej może ponownie się zapalić.
 

PAMIĘTAJMY, ABY NIE UŻYWAĆ WODY DO PALĄCEGO SIĘ OLEJU!!!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kaliszanin 25.11.2023 21:02
Kiedy zostanie zlikwidowany ten bajzel na przeciw Tęczy. Era handlu łóżkowego i szczękowego dawno minęła. Mamy 21 wiek a tam syf jakich mało. Kiedyś to było miejsce spotkań koło fontanny. Dziś tam strach wieczorem przechodzić. Szczury , śmieci i syf. Panie Kinanstowski, może wreszcie zajmie się pan miastem. Kalisz kiedyś zwanym Wenecją Północy. Widział pan rynek w Ostrowie, Koninie czy nawet w Stawiszynie? Czy nie jest panu wstyd być Włodarzem miasta gdzie na targowisku przy Tęczy sprzedaje się same podróbki , wszystko bez faktury i wszyscy "zatrudnieni" na czarno. Jedno z najstarszych i niegdyś najpiękniejszych miast w Polsce. Dzisiaj smutne , zasrane przez psy miasto w którym się nic nie dzieje. Panie Kinastowski niech sie pan zajmie pracą dla miasta a nie własnym ego i brylowaniem w necie. Kilka kontroli skarbowych i Pip a PROBLEM runku w centrum miasta sam zginie.

Babcia 25.11.2023 13:08
Najlepsze zapiekanki! Może doczekają się pracownicy fajniejszego pomieszczenia. Dobrze,że cali bo źle robi się w sekundzie

.... 24.11.2023 22:29
A może to był stary, śmierdzący i przepalony olej...co? Smacznego...

fekalia 24.11.2023 20:49
Srają do kebana

Adam 24.11.2023 16:41
3wozy strazackie do gaszenia budki.a czemu nie 6?Za kazdy wyjazd kaska jest

Fr 24.11.2023 18:24
Coraz częściej jest taki przerost formy nad treścią. Na różne zdarzenia, do byle sraczki Wyjeżdża po kilka wozów strażackich, nie wiadomo po co.

kkk 25.11.2023 10:12
Dyspozytor wysyła wozy wg procedury przewidzianej dla określonego zdarzenia. Ma jasno określoną ilość i typ dysponowanych jednostek do określonych działań. Ze zgłoszenia nieraz trudno określić prawdziwą sytuację. Tym bardziej że numer alarmowy odbierany jest obecnie w CPR Poznań . Kaliski dyspozytor fizycznie nie rozmawia ze zgłaszającym tylko otrzymuje suche info na swoim komputerze z CPR Poznań. Druga sprawa że pożar może się gwałtownie rozwinąć. Tam był palący się olej i za pewnie butle z gazem. Więc środki były adekwatne do sytuacji. Jak ktoś się naoglądał Strażaka Sama to później dyrdymały pisze.

KaliszakNieZWarszawy 24.11.2023 16:25
A właśnie co tam u pana Kajetana P i jego oszustwo na 90 mln zł. FK jakoś cicho na ten temat . I druga sprawa ten cały rynek powinien spłonąć!! Tylko w dziurze zwanej Kalisz w ścisłym centrum znajduje się taki syf !!

nts 24.11.2023 21:08
KaliszakNieZWarszawy 24.11.2023 16:25
A właśnie co tam u pana Kajetana P i jego oszustwo na 90 mln zł. FK jakoś cicho na ten temat . I druga sprawa ten cały rynek powinien spłonąć!! Tylko w dziurze zwanej Kalisz w ścisłym centrum znajduje się taki syf !!
jakie 90 milionow masz jakies zalamanie nerwowe ?

mieszkaniec 24.11.2023 21:32
czym prędzej udaj się do specjalisty psychiatry coś ci się w głowie odkleiło !!!

KaliszakNieZWarszawy 25.11.2023 07:25
A ty alzheimera? Chyba że ameba jesteś ? Kto jest właścicielem admatu ? Kajetan P. A o co jest oskarżony i czworo członków rodziny ? A no właśnie o wał na 90 mln . Oglądaj dalej TVN cała prawda całą dobę

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama