Znakomity mecz siatkarek Energa MKS. Uczestniczki Ligi Mistrzyń pokonane! (FOTO)

To był zdecydowanie najlepszy w tym sezonie mecz w wykonaniu siatkarek Energa MKS Kalisz. W sobotni wieczór podopieczne Marcina Widery wygrały przed własną publicznością z niepokonanym do tej pory Grotem Budowlanymi Łódź 3:0.

Kaliszanki przegrały trzy poprzednie mecze, więc były mocno zdeterminowane, aby w sobotę przerwać złą passę. Poprzeczka była zawieszona wysoko, bo siatkarki z Łodzi to brązowe medalistki z ubiegłej kampanii i uczestniczki tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń (rywalizację rozpoczną w najbliższy wtorek), które w tym sezonie w rozgrywkach TAURON Ligi straciły wcześniej zaledwie jednego seta.

Faworyzowane przyjezdne zaczęły mecz od prowadzenia 6:2, ale potem pierwszoplanowe role odgrywały już siatkarki znad Prosny. Gospodynie szybko wyrównały, a w końcówce pierwszego seta odskoczyły na 21:19 i 23:20, wygrywając 25:21. W drugiej partii miejscowe sukcesywnie powiększały dystans i prowadziły 16:9. Rywalkom udało się wprawdzie złapać kontakt (21:20), ale w decydujących akcjach nie myliła się Karolina Drużkowska i to ekipa z Kalisza zwyciężyła 25:22. Dość jednostronny przebieg miała też trzecia odsłona, którą kaliszanki rozpoczęły od serii pięciu punktów. Potem odjechały łodziankom na 17:8, a ostatecznie, po zbiciu Luciji Mlinar, wygrały do 19 i zasłużenie zgarnęły z parkietu pełną pulę.

MVP spotkania została Dajana Bosković. Atakująca Energa MKS Kalisz zdobyła 22 punkty, najwięcej spośród wszystkich zawodniczek, które wystąpiły w sobotniej potyczce.

Po pięciu kolejkach TAURON Ligi podopieczne Marcina Widery mają na koncie siedem oczek i zajmują w tabeli szóste miejsce. W sobotę, 11 listopada, o godzinie 16:00 zmierzą się na wyjeździe z niepokonanym do tej pory BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.