Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:51
Reklama
Reklama
Reklama

Wicemistrzyni olimpijska w mundurze. Marta Walczykiewicz złożyła wojskową przysięgę

Marta Walczykiewicz ma za sobą szkolenie żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W sobotę kaliska kajakarka wypowiedziała słowa przysięgi wojskowej. Uroczystość odbyła się w Śremie.
Wicemistrzyni olimpijska w mundurze. Marta Walczykiewicz złożyła wojskową przysięgę
Fot. Daria Walczykiewicz

Wielu polskich sportowców, w tym medalistów najważniejszych imprez na świecie, służy na co dzień w polskim wojsku. Do tego grona dołączyła kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz, która dobrowolną zasadniczą służbę wojskową realizowała od 2 października w 6. batalionie chemicznym Sił Powietrznych w Śremie.

W sobotę na zakończenie szkolenia wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i złota medalistka Igrzysk Europejskich w Baku złożyła przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się na Głównym Rynku w Śremie. Przysięgę złożyło w sumie 108 żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, w tym 27 kobiet. Kaliszanka jako jedna z ośmiorga rekrutów ukończyła szkolenie z wyróżnieniem, a podczas sobotniej uroczystości dostąpiła zaszczytu wygłoszenia podziękowania dowództwu.

Docelowo swoją służbę Marta Walczykiewicz zamierza związać z Centralnym Wojskowym Zespołem Sportowym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bez emocji 29.10.2023 12:37
Tu możecie sprawdzić sportowców - żołnierzy ***s://***.wojsko-polskie.pl/cwzs/sportowcy/

Edek 29.10.2023 09:19
Zakłada mundur dla pensji.Nikt nigdy już nie zobaczy tej pani na służbie,na zajęciach w polu itd.Jej całe zajęcie to dbanie o kondycję w dresiku.Tak nie powinno być W razie W żadnego pożytku ze sportowców w wojsku.Oni nawet nie wiedza na jakich są pododdziałach i kto jest ich bezpośrednim przełożonym.

piotr 29.10.2023 08:36
chłopa jej potrzeba w jej wieku być panienka coś jest nie tak z jej charakterkiem

Marcel P. 29.10.2023 08:23
Trzeba jeszcze dodać że w pracy będzie tylko gościem. Ciągle jakieś zgrupowania i wyjazdy. Kontuzje, to i zwolnienia lekarskie. Ale przede wszystkim jak zajdzie w ciążę to 2 lata na macierzyńskim. Jak drugie dziecko to kolejne 2 lata. A pensja wpływa na konto i awanse idą normalnym trybem. Kiedy to żołnierz mężczyzna musi zapier... Kobiety chcą równouprawnienia. Tylko że w wojsku to działa tak, że one nic nie muszą robić a mężczyzna - żołnierz, robi robotę i za siebie i za takiego pseudo żołnierza kobietę. Więcej kobiet do armii, a będziemy potęgą na skalę światową. Dziękuję.

Obi 29.10.2023 07:05
Oficjalnie żołnierz, w praktyce sportowiec. Mundur zakładać będzie tylko podczas uroczystości i tyle w temacie. Ale oczywiście godnie będzie reprezentować wojsko.

Piotr Galecki 29.10.2023 06:14
Jaki jest sens trzymania takiego żołnierza sportowca w wojsku? Żaden. Tylko tyle że nosi mundur. Żadne służby, żadne poligony, żadne zajęcia zintegrowane, czy stanie na deszczu jako regulacja ruchu. A kobieta sportowiec w wojsku, to jest jakiś żart. Bo nie do ruszenia. Tylko treningi a jak jeszcze komuś w dowództwie wpadnie w oko, to już w ogóle nie pozna codzienności życia na kompanii. Dla niej piękna przygoda z wojskiem. Dla bezpośredniego przełożonego brak człowieka do pracy. Dla kolegów z plutonu zwykły darmozjad i etat widmo.

Fgh 28.10.2023 19:37
Pogratulować i wytrwałości... duma

Smiechu 28.10.2023 19:20
Na pewno bedzie ulubionym zolnierzem. Ciagle treningi, zgrupowania, diety a jak bedzie poligon czy sluzba to ja nie moge 😉 ale wiadomo bede dzielnie reprezentowac jednostke wiec stary bedzie glaskal i klepal

bolek cienki 28.10.2023 18:56
Emeryturka olimpijska to za mało, więc babsztyl chce się załapać na emeryturkę mundurową :-(

opal 28.10.2023 19:55
Jednak z ciebie jest cienki Bolek.

BTR 28.10.2023 18:50
Fajna sprawa. Cała kadra jest "wojskowymi" bo w ten sposób jest kaska co miesiąc i emeryturka. Dodam, że wojskowi nie opłacają ZUS-u. Koncertowy ruch a poligon widzą tylko na YT.

Wenden 28.10.2023 15:39
Baby do wojska się nie nadają

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama