Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 22:13
Reklama
Reklama
Reklama

Zakonnica miała szarpać dzieci i wbijać im paznokcie. Usłyszała zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała akt oskarżenia do sądu przeciwko 59-letniej kobiecie, która uczyła religii w jednej z kaliskich podstawówek. Zakonnica usłyszała zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej u dzieci. Miała szarpać za ręce, uszy czy wbijać paznokcie. Kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ta jednak do winy się nie przyznaje.
Zakonnica miała szarpać dzieci i wbijać im paznokcie. Usłyszała zarzuty

Autor: fot. archiwum

Przypomnijmy, do zdarzeń miało dochodzić w Szkole Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu. Sprawa wyszła na jaw w połowie listopada ubiegłego roku. Jeden z rodziców, zawiadomił policję o podejrzeniu znęcania się nad dziećmi przez siostrę katechetkę. 

Siostra, decyzją przełożonych, została odsunięta od nauczania. Sprawą zajmowała się policja i prokuratura. 

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała akt oskarżenia do sądu przeciwko 59-letniej kobiecie

- Na podstawie poczynionych przez prokuratora ustaleń, kobieta usłyszał zarzuty dotyczące tego, że w okresie pomiędzy wrześniem 2022 roku a listopadem, działając w krótkich odstępach czasu, będąc nauczycielem w jednej ze szkół podstawowych na terenie Kalisza, w trakcie prowadzonych lekcji w klasie trzeciej, naruszyła nietykalność cielesną szóstki małoletnich uczniów co miało postać szarpania za ręce, ciągnięcia za przedramię, wbijania paznokci, szarpania za ucho a także łapania i ściskania za ramię - informuje prokurator Maciej Meler rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Drugim z zarzutów objęto zachowanie z października 2022 roku, kiedy 59-latka podczas prowadzonych lekcji w niespodziewany sposób przesunęła opartą o ławkę rękę 10-latki.

- W wyniku czego małoletnia uderzyła prawym przedramieniem w ławkę, co skutkowało powstaniem u niej obrażeń ciała, które biegli określili jako naruszające czynności narządów ciała na czas poniżej 7 dni - informuje Maciej Meler

Oskarżonej nauczycielce grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta nie przyznała się do stawianych zarzutów. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Luk 05.10.2023 20:33
Przesunęła rękę 10 latki....no pewnie skazać na dożywocie hehe gówniarz się zachowywał jak bydle zapewne to powinna paciorka za Niego zmówić...Boże ,Amen

Heniek 06.10.2023 09:56
Dziękujemy za ten katolicki komentarz.

Kaliszanka 05.10.2023 20:23
Jak to mawiają księża: widocznie to była siostra "wielokrotnie przełożona" ;)

Ricardo 05.10.2023 14:12
Moją córkę,za namową rodziny i znajomych, do szkoły podstawowej i średniej, zapisałem do szkoły prowadzonej przez Siostry Nazaretanki przy Rogatce.Tanio za semestr nie było lecz tam nauczycielom zależało aby dziecko wszystko dobrze zrozumiało i potrafili po lekcjach jeszcze raz wytłumaczyć.Wprost siostrze zakonnej powiedziałem, że jestem ateistą a córce pozostawiam samodzielny wybór.Odrzekła,że każdy człowiek podąża własną drogą i nikt nie jest gorszy od drugiego.Nigdy na najmniejszą krzywdę córka się nie skarżyła i do dziś bardzo chwali naukę w szkole sióstr zakonnych.

! 05.10.2023 19:37
Ważne że czesne płaciłeś, dla kleru niewazne czy ateistą jesteś byle byś płacił

Ricardo 05.10.2023 19:42
he he! Też prawda!

Łowca sensacji 05.10.2023 11:30
Może to będzie pierwszy na świecie pingwin w pierdlu.

Ksióndz 05.10.2023 11:27
Trzeba pościć i modlić się za obolałą siostrę 🤣

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 27°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 30 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: kazik stażewski Treść komentarza: A u mnie też wczoraj, na dziesiątym piętrze, w samo południe i nie w cieniu termometr w zamrażarce pokazywał minus 22 stopni Data dodania komentarza: 28.06.2026, 17:07 Źródło komentarza: Padł nowy rekord! Najwyższy stopień ostrzeżenia Autor komentarza: Co za dureń Treść komentarza: A u mnie też w cieniu na parterze w kuchni w piekarniku elektrycznym trzy godziny po jego wyłączeniu też wieczorem pokazywał 65 stopni Data dodania komentarza: 28.06.2026, 16:48 Źródło komentarza: Padł nowy rekord! Najwyższy stopień ostrzeżenia Autor komentarza: Pogromca durni i kretynów raz jeszcze Treść komentarza: Bo widzisz durniu, te twoje i innych DUSRNI 41 stopni może być zawyżone nawet o KILKANAŚCIE stopni. PONIEWAŻ poprawny pomiar temperatury powietrza wymaga spełnienia kilku kluczowych warunków, aby uniknąć przekłamań wywołanych czynnikami zewnętrznymi (np. promieniowaniem słonecznym czy ciepłem gruntu). Oficjalne standardy meteorologiczne narzucają następujące zasady:Osłona przed słońcem: Termometr musi znajdować się w głębokim cieniu, najlepiej w specjalnej osłonie radiacyjnej lub tzw. klatce meteorologicznej.Wysokość pomiaru: Urządzenie powinno być umieszczone dokładnie 2 m nad poziomem gruntu.Cyrkulacja powietrza: W miejscu pomiaru musi być zapewniony swobodny przepływ powietrza.Odpowiednie podłoże: Najbardziej miarodajne wyniki uzyskuje się nad trawiastym podłożem, z dala od nagrzewających się asfaltów, murów czy ścian budynków.Niezastosowanie się do tych wymogów (np. wystawienie czujnika na bezpośrednie działanie promieni słonecznych) skutkuje zawyżeniem wskazań nawet o kilkanaście stopni." Data dodania komentarza: 28.06.2026, 16:33 Źródło komentarza: Padł nowy rekord! Najwyższy stopień ostrzeżenia Autor komentarza: pogromca durni i kretynów Treść komentarza: A u mnie w piekarniku pokazał 250C Data dodania komentarza: 28.06.2026, 16:23 Źródło komentarza: Padł nowy rekord! Najwyższy stopień ostrzeżenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama