Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:12
Reklama
Reklama
Reklama

Z Kijowa dla Fundacji CHOPS. Władimir Kliczko osobiście podziękował za wsparcie i zaangażowanie

Wolontariusze z Polski, Włoch, Szkocji, Ukrainy, Anglii i Irlandii zostali zaproszeni na uroczystą sesję Rady Miasta Kijowa. Wśród nich znalazła się kaliska Fundacja CHOPS. Mer Kijowa, Władimir Kliczko chciał osobiście podziękować społecznikom za ich zaangażowanie. A o spotkaniu opowiedział nam Roman Żarnecki, prezes kaliskiej fundacji.
Z Kijowa dla Fundacji CHOPS. Władimir Kliczko osobiście podziękował za wsparcie i zaangażowanie

Autor: fot. Fundacja CHOPS

Kaliska fundacja CHOPS od ponad roku regularnie pomaga Ukraińcom, organizując transporty z żywnością, ubraniami i rzeczami pierwszej potrzeby. Pomoc ta została zauważona i u ubiegłym tygodniu wraz z innymi wolontariuszami z polski, Włoch, Szkocji, Ukrainy, Anglii i Irlandi zostali zaproszeni na uroczystą sesję rady miasta w Kijowie. 

Na specjalnej radzie miasta obecny był Witalij Władimirowicz Kliczko, który osobiście złożył podziękowania dla wszystkich organizacji wspierających Ukrainę. Na miejscu były także media. 

- Chcieliśmy wymienić te wszystkie fundacje wymienić przed mediami, ale to się nie udało. A ja poprosiłem pana Kliczko, czy mógłbym dać mu podarunek. Z nalepką CHOPS pan Kliczko udzielał przez blisko 30 minut wywiadów. Chętnie ją przyjął, śmiałem się, że teraz też jest wolontariuszem. Spróbuję go do Kalisza ściągnąć, chociaż wiem, że jest to bardzo trudne, bo to jest bardzo zajęty człowiek i ważna postać w polityce i w życiu społecznym Ukrainy – mówi nam Roman Żarnecki, prezes fundacji CHOPS

W darze dla Ukrainy zostały przekazane dwie karetki i dwa pick-upy, a od Fundacji CHOPS żywność i 5 kontenerów nowych kurtek. Organizowanie transportów nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie mieszkańców Kalisza i lokalnych firm. A potrzeby są ogromne, bo wojna nadal trwa. 

- Mieliśmy też bezpośredni kontakt z żołnierzami, którzy walczą na froncie i słuchaliśmy jak wygląda sytuacja. Tam też wszyscy są już zmęczeni tymi informacjami, obrazkami. Te wiadomości i obrazy już tak nie szokują. Natomiast wojna trwa. W Kijowie i innych dużych miastach życie wygląda absolutnie normalnie, funkcjonują sklepy, jest już prąd. Żołnierze czują się opuszczeni, samotni. Miałem taką rozmowę, że nie mają wsparcia od swojego społeczeństwa. I tak ważne było dla nich właśnie to, że Polacy, nasza fundacja przyjeżdżają i wspierają ich. Nie chodzi tylko o pomoc materialną, ale właśnie o tą mentalną – mówi Roman Żarnecki 

Jedni pomagają, drudzy krytykują. Co zauważyliśmy, wzrasta liczba wpisów o antyukraińskim wydźwięku. 

- Oczywiście, ja też widzę te komentarze. Chciałbym je trochę usprawiedliwić, ale też potępić. Usprawiedliwić w tym sensie, że fundacji, nas wolontariuszy też spotkało wiele smutnych historii, nadużyć ze strony Ukraińców. Ale szanowni państwo, spotkało nas to samo od naszych rodaków. My pomagamy nie dlatego, żeby zdobyć fanfary czy jakieś profity. To jest jakby taki produkt uboczny, zdarza się i jest miłe. Ale robimy to ciężko określić właściwie dlaczego. Bo tak trzeba? Bo tak jest przyzwoicie? Bo ten, który jest słaby potrzebuje tego? Bo może i my znajdziemy się w takiej sytuacji? Są te nadużycia, one się zdarzają. Ale nie powinno to wykluczać naszej pomocy, naszego zaangażowania. Ja bym tonował wszystko. Spotykam ludzi, którzy walczą na froncie. To jest prawdziwa wojna, prawdziwe ofiary. To nie powinno się wydarzyć…

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Antyk 29.04.2023 20:19
Już mnie nie dziwi taka ilość wpisów ruskich trolli na tych stronach, gdzie "z Polski" piszą przez małe "p"!!!

Xxx 29.04.2023 20:27
Uważasz że każdy kto myśli to ruski troll? To cię zaskoczę nie jestem nie byłem nie będe trollem. To nie moja wojna więc mam prawo wypowiadać się tak jak chce

Loki 30.04.2023 06:58
A mnie dziwią ludzie wyzywający Polaków w obronie tego mixu zwanego Ukrainą . Mieszanka ***ów i nazistów zajrzyj do książek może zrozumiesz !!!!

Adam 29.04.2023 16:07
Nie widac tej wojny,jedynie na Donbasie,A tu limuzyny stoja,sponsorujemy gosci ktorzy sa i cala UA

Piotr 29.04.2023 14:46
Wkoncu Polacy się budzą.. Lepiej późno niż wcale.. Koniec z daj daj daj

Oburzony 29.04.2023 14:11
Tylko daj daj mam juz dosyc gych kanali my juz dosyc pomoglismy

Loki 29.04.2023 13:29
Już Polska się przekonuje czym śmierdzi ten naród , a Ukrainą podziękuję oczywiście nagrywanie jak osiągnie swój cel . Nie wspierałem i nie będę wspierał wrogiego Polsce narodu!

Xxx 29.04.2023 09:09
DAJ... DAJ... DAJ...

Dog 29.04.2023 08:08
Kawał chłopa z tego Kliczko, wolałbym go nie denerwować bo na intensywnej terapii raczej by mnie nie pomogli.

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama