Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 07:53
Reklama
Reklama
Reklama

W tym sklepie najtaniej zrobimy zakupy [RANKING]

Najtańszy sklep w Polsce? W którym sklepie najmniej zapłacimy za zakupy? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w najnowszym Koszyku Zakupowym.

Raport jak zwykle przygotowała ASM Sales Force Agency. Jej eksperci przeanalizowali ceny 40 najpopularniejszych produktów tych samych marek kupowanych przez Polaków z następujących kategorii:

  • chemia domowa i kosmetyki,
  • produkty tłuszczowe,
  • mięso,
  • wędliny i ryby,
  • produkty sypkie,
  • napoje,
  • dodatki,
  • nabiał,
  • używki i piwo,
  • mrożonki oraz słodycze.

Co wynika z tych porównań? Że ceny żywności – i tu nie ma zaskoczenia – prawie wszędzie poszły w górę. Tylko w jednej sieci koszyk zakupowy w lutym był tańszy niż w styczniu.

Do jakich sieci zapukali eksperci? 

Do swoich koszyków włożyli zakupy z tych oto sklepów (kolejność alfabetyczna):

  • ALDI
  • Auchan,
  • Biedronka,
  • Carrefour,
  • Dino,
  • E-grocery (frisco.pl, dodomku.pl, polskikoszyk.pl, szybkikoszyk.pl),
  • E.Leclerc,
  • Intermarche,
  • Kaufland,
  • Lidl,
  • Makro (C&C),
  • Netto,
  • Polomarket,
  • Selgros (C&C).

Średnia cena koszyka zakupowego w lutym 2023 r. wyniosła 285,46 zł. Różnica między najtańszym a najdroższym sklepem w Polsce wyniosła  ok. 80 złotych!

A oto najnowszy ranking najtańszych sklepów w Polsce:

  1. Auchan,
  2. Lidl,
  3. Makro,
  4. E.Leclerc,
  5. Aldi,
  6. Kaufland,
  7. Dino,
  8. Biedronka,
  9. Carrefour,
  10. Netto,
  11. Selgros, 
  12. Intermarche,
  13. Polomarket,
  14. e-grocery (sklep internetowy).

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ja 27.04.2023 16:38
Ja do Niemca nie chodzę.

Dog 27.04.2023 15:47
Oczywiście, można najtaniej zrobić koszyk zakupowy w Lidlu tylko trzeba pamiętać, że inflacja, choć nieco spadła, to nadal jest wysoka. "Średnia cena koszyka zakupowego w lutym 2023 r. wyniosła 285,46 zł." - znam rodziny, gdzie na jednego członka przypada poniżej 200 zł po opłaceniu wszystkich koniecznych świadczeń. W artykule nie ma nawet cienia optymizmu gdyż poza słowami Glapińskiego, który prowadzi za nasze pieniądze publiczny show, brak jest światełka w tunelu.

mieszkaniec 27.04.2023 14:06
Taaa....a z Biedronki wyjeżdżają wózkami załadowanymi żarciem po sufit...tak jakby sklepy miały być przez miesiąc zamknięte...a potem reszta wala się po śmietnikach,jak po świętach. Widocznie dla niektórych jeszcze jest za tanio...

Anna 27.04.2023 14:24
Z pelnymi koszykami wyjezdzali obywatele ze wschodu bo ich nasze panstwo utrzymuje i dostają pieniadze.

zxc 27.04.2023 21:29
mieszkaniec 27.04.2023 14:06
Taaa....a z Biedronki wyjeżdżają wózkami załadowanymi żarciem po sufit...tak jakby sklepy miały być przez miesiąc zamknięte...a potem reszta wala się po śmietnikach,jak po świętach. Widocznie dla niektórych jeszcze jest za tanio...
ciezko jest wrocic do racjonalnosci w wydatkach, a w marketach zawsze sztuczki marketingowe dzialaja ciezko sie na to uodpornic mimo tych wszystkich lat dobrobytu.

Iza 27.04.2023 09:56
Najtaniej smieszne jak wszystko podrożało tak że już nie starcza.

piotr 27.04.2023 16:42
to zamiast latać co tydzień sobie paznokcie i brwi robic to się za robotę weź, wtedy bedzie ci starczać. narzekać jest łatwo ale uczciwie pracować to już nie co?

Iza 27.04.2023 21:23
Jezeli oceniasz mnie przez obraz jaki masz w domu kobiety to tylko można tobie gustu pogratulowac.jak twoim zdaniem jest tak pieknie moim zdaniem pieknie bylo dopoki nie bylo tej dziwnej wojny i nie bylo obywateli ze wschodu u nas w kaliszu

zxc 27.04.2023 21:27
Iza 27.04.2023 21:23
Jezeli oceniasz mnie przez obraz jaki masz w domu kobiety to tylko można tobie gustu pogratulowac.jak twoim zdaniem jest tak pieknie moim zdaniem pieknie bylo dopoki nie bylo tej dziwnej wojny i nie bylo obywateli ze wschodu u nas w kaliszu
jak nie bylo ? 1,5 miliona albo 2 zarobkowych bylo jasnie Pani, i dzieki ich pracy bylo wzglednie dobrze. Pierwsza czesc blyskotliwa, milo sie czytalo.

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 26°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama