Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:08
Reklama
Reklama
Reklama

Ile zapłacimy za paliwo na majówkę? Obajtek zdradza swój plan

Prezes PKN Orlen mówi o cenach paliw na zbliżający się długi weekend majowy. Ile więc będzie musieli zapłacić za litr?
Ile zapłacimy za paliwo na majówkę? Obajtek zdradza swój plan

Autor: gov.pl

Sprawa jest poważna, bo majówka to zwyczajowo czas krótszych i dłuższych wyjazdów Polaków. W tym roku może przeważać ta druga opcja, bo bo też zapowiada się długa majówka. Chodzi o to, że 2 maja, choć nie jest on dniem ustawowo wolnym od pracy, to dla wielu osób wolny jednak jest. A jeżeli ktoś dodatkowo weźmie urlop na 4 i 5 maja, to może mieć w sumie (z weekendami) aż 9 dni wolnego. 

Prezes Obajtek znowu obiecuje

Ile w tym roku w majówkę będzie trzeba zapłacić za litr paliwa? To pytanie pewnie zadaje sobie dziś wielu kierowców. Czy lepiej zatankować samochód do pełna przed weekendem, czy może z tym poczekać? Czy w dni wolne ceny paliw na stacjach pójdą czy nie pójdą w górę? 

Właśnie o tym mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, największy przecież hurtowy sprzedawca paliwa w Polsce. Benzynę czy olej napędowy z Płocka można kupić na stacjach bez logo Orlenu. 

– Staramy się stabilizować ceny paliw i to jest najważniejsze – powiedział w radiu RMF FM. – Robimy wszystko, żeby w majówkę paliwo nie kosztowało 7 zł za litr. Daliśmy gwarancję, że w święta wielkanocne paliwa nie będą kosztowały więcej i nie kosztowały. Postaramy się, żeby w majówkę również nie kosztowały więcej – podkreślił.

I wyjaśnił, że koncern musi planować politykę cenową długofalowo, bo – jak powiedział – może zaoferować niskie ceny, ale wtedy paliwa na stacjach też może szybko zabraknąć.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Maciej 24.04.2023 16:29
Los - tych- pedalos tylko jeszcze odleją się pod drzewkiem i gitarka!

Maciej 24.04.2023 16:29
Los - tych- pedalos tylko jeszcze odleją się pod drzewkiem i gitarka!

obserwator 21.04.2023 16:04
Tak to niestety wygląda gdy Wójt uroi sobie, że może być dobrym menedżerem...

zenek 21.04.2023 10:12
dwóch szczęśliwych prawdziwych,uczciwych,patriotów, Polaków,aż miło popatrzeć

Pamietam. 20.04.2023 20:04
PO jak wygra wybory to podniesie ceny paliw tak jak ostatnio chciał Donald- nie pamiętacie -Taśmy "Wprost". Tusk po wygranych wyborach: Teraz paliwo może być i po 7 złotych! Biorąc pod uwagę inflację 9 zł.

kaliszanin 20.04.2023 18:28
oszusty i złodzieje kłamcy i krętacze powinni mieć na oczach czarną chustę !!!

Michal 20.04.2023 18:18
Ten szejk podnosi cene ile ,mozna mimo ze w innych krajach jest taniej i ropa tanieje na swiatowych rynkach.Dodatkowo mamy wysoki padatek jak nigdy wczesniej za ten Rzad.Ropa powinna kosztowac 5zl

Kierowca 20.04.2023 19:45
To zatankuj taniej w Niemczech, Holandii, Francji,.... ;-) No chyba, że tankujesz u Putina.

Kierowca1 20.04.2023 19:51
Kraj 95 Diesel Niemcy 1,82 1,72 Norwegia 1,96 1,79 Portugalia 1,66 1,51 Rosja 0,70 0,72 Ceny w Euro.

suweren 21.04.2023 05:27
tyle że w niemczech za średnią krajową zatankujesz 1763 litry benzyny i 1865 litrów ropy a w polsce analogicznie 743 litry benzyny i 755 litrów ropy. Kraina Obajtkiem płynąca. Liczone od średniej netto za 2023r.

Kierowca1 21.04.2023 05:38
Policzyć sobie ile za PO zatankowałeś paliwa za średnia krajowa a ile zatankujesz teraz..

Finans 21.04.2023 06:18
W 2011 roku za PO za średnią krajową Polak mógł sobie kupić 420 l. Za minimalną pensję wtedy 190 l, teraz za minimalną 320. Teraz za średnią krajową ok 750 litrów.

suweren 22.04.2023 11:36
to masz jakiś dziwny kalkulator bo średnia krajowa w 2011 to 3399pln. a cena benzyny 5,13 więc wychodzi 662 litry PB i ropa była po ponad 110 $ za baryłkę a na dziś jest to około 80$ tak więc pierw sprawdź jak to wyglądało a później pisz dyrdymały

Kierowca1 21.04.2023 05:36
Tylko w Rosji jest taniej niż u nas. Dzięki Orlen. Francja tez ok 1.98 Euro za 95 czyli ok 9zl

KotNaWitii 20.04.2023 14:26
W wolnej Polsce niezależna prokuratura wróci do zarzutów karnych tow. Obajtka.

Ja 20.04.2023 14:49
Wolnej Polski to my nie doczekamy

Kombatant 20.04.2023 19:57
Dziecko drogie nie wiesz co to Wolność skoro tak piszesz. Pogadaj z dziadkami niech Ci opowiedzą jak było za komuny, lub opowiedzą wspomnienia dziadków, jak było pod okupacją Niemiecką czy Sowiecką.

Obsrajtek 20.04.2023 14:22
Mam dobrą wiadomość. W tym roku na majówkę za paliwo zapłacimy DUŻO mniej niż w przyszłym!

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama