Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Poszli po medale. Sukces kaliskich chodziarzy w Gdańsku

Dwa brązowe medale wywalczyli kaliscy lekkoatleci w Mistrzostwach Polski U20 i U23 w chodzie sportowym na 20 kilometrów. Zawody odbyły się w sobotę w ramach 56. Festiwalu Chodu Sportowego o Puchar Obrońców Poczty Gdańskiej, podczas którego rywalizowano też na krótszych dystansach. Tam także nie brakowało kaliskich akcentów.
Poszli po medale. Sukces kaliskich chodziarzy w Gdańsku
Fot. Paweł Wiśniewski

Medale krajowego czempionatu zdobyli Amelia Błażejewska i Mikołaj Nowostawski. Kaliska lekkoatletka wróciła do wysokiej dyspozycji po perypetiach zdrowotnych i w Gdańsku ustanowiła nowy rekord życiowy, przechodząc 20 km w czasie 1:52.02. Ten rezultat dał jej trzecie miejsce w kategorii U20. Tuż za nią sklasyfikowana została druga z kaliszanek, Olga Odziemek, która debiutowała na tym dystansie (1:57.36), a w pokonanym polu pozostawiła między innymi wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski, Magdalenę Czwojdrak z Orkanu Środa Wlkp. Szybsze od lekkoatletek UKS 12 były tylko kadrowiczki – Magdalena Żelazna z AZS AWF Gorzów i Izabela Krzyżanowska z Pomeranii Szczecinek.

Z kolei Mikołaj Nowostawski z powodzeniem rywalizował w kategorii U23. Dystans 20 km przeszedł w czasie 1:46.16. Wychowanek UKS 12 Kalisz, obecnie związany z OŚ AZS Poznań, zajął trzecie miejsce, przegrywając z Łukaszem Niedziałkiem i Arkadiuszem Schiedelem.

Mikołaj na co dzień współpracuje ze mną, a swoje uwagi techniczne i szkoleniowe zgłasza trener Krzysztof Kisiel, bez którego chodu w Kaliszu by nie było. Warto podkreślić, że kapitalnie na dystansie 20 km poszedł Jan Rosiewicz, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w kategorii U20, ze znakomitym wynikiem 1:45.42. Cieszę się także, że do swojej właściwej formy wróciła Amelia, rewelacyjnie spisała się też Olga – mówi trener kaliskich chodziarzy, Paweł Wiśniewski.

Świetnie w Gdańsku spisali się również inni jego podopieczni z UKS 12 Kalisz, którzy w ramach festiwalu startowali na krótszych dystansach. W chodzie na 5 km U18 najlepszą z Polek była niezawodna Paulina Tomaszewska. – Wynik Pauliny (26.09) znacznie odbiega od jej rekordu życiowego, ale ma ona za sobą trudny sezon. Wszak reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Europy U18 w Izraelu i w EYOF w Bańskiej Bystrzycy. Po tych ostatnich zawodach zwyczajnie musiała odpocząć, zrobić roztrenowanie, co w znacznej mierze przełożyło się na wynik w Gdańsku – komentuje trener Wiśniewski.

Udany debiut na 10 km w kategorii open zaliczyła Emilia Wiśniewska, która jest jeszcze juniorką młodszą, ale mimo to zajęła wysokie czwarte miejsce, z czasem 54.24. Na trasie mierzyła się między innymi z triumfatorką Olgą Niedziałek, reprezentantką kraju na tegoroczne mistrzostwa świata. Druga była Agnieszka Ellward, również kadrowiczka, a trzecia Irina Kowal, do niedawna reprezentantka Ukrainy.

Warto też dodać, że w licznie i międzynarodowo obsadzonym chodzie na 3 km U16 (w stawce uczestników nie brakowało reprezentantów Litwy, Łotwy i Słowacji) wystartowała Nadia Woldańska, która z wynikiem 18.28 zajęła 15. lokatę, tracąc niespełna dwie minuty do zwyciężczyni – Agaty Dziepak z Resovii Rzeszów.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1030 hPa
Wiatr: 7 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Liczny KrytykTreść komentarza: Za pozwolenie wodnoprawne oczywiście trzeba uiścić opłatę, o kaskę chodzi, w budżecie rekordowy deficyt się szykuje więc za chwilę będziemy mosty rozbierać.Data dodania komentarza: 12.12.2024, 08:05Źródło komentarza: Była kładka, nie ma kładki. „Dzieci tędy chodziły do szkoły”Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Kolego kładka to przynajmniej 1.2 miliona złotychData dodania komentarza: 12.12.2024, 08:03Źródło komentarza: Była kładka, nie ma kładki. „Dzieci tędy chodziły do szkoły”Autor komentarza: KrólikTreść komentarza: Czyli znajomy królika weźmie 600 tys za wykonanie kładki, tak robi się interesy w Polsce.Data dodania komentarza: 12.12.2024, 07:19Źródło komentarza: Była kładka, nie ma kładki. „Dzieci tędy chodziły do szkoły”Autor komentarza: AnjbeatzTreść komentarza: Mam trzydzieści kilka lat i ciężko mi znaleźć kogoś, kto z moich rówieśników (no chyba że był tzw ,,kompotem" i słuchał metalu) nigdy nie był na żadnej z kilku dużych dyskotek w naszym regionie: Mega Hit przy Obozowej, Fiesta Józefów, Fiesta Paruchy - koło Żegocina, Venus Club Ostrów Wlkp, Protektor Lotnicza - Ostrów Wlkp, Protektor Biała - koło Wielunia, Chicago Club Broszki - obok Złoczewa, Magnes we Wtórku, czy choćby potańcówki w Emilianowie na zameczku pod Koźminkiem. Kto zna to środowisko, to wie że jedni przyjeżdżali utopić smutki i odreagować tydzień nauki/pracy, inni poznać dziewczynę/chłopaka (choć to nie najlepsze miejsce), a jeszcze inni sprowokować zadymę i komuś dać ,,w tuki". Ja jeździłem tam dla muzyki i tego klimatu, bo uwielbiam muzykę elektroniczną i uważam że młodzi ludzie powinni rozładować się na dyskotece, zamiast szaleć na drogach i stwarzać niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu drogowego. Bo co piątek i sobotę wieczorem zamiast jechać na dyskotekę, wolą jeździć bez celu po mieście przekraczając normy hałasu i nie pozwalając przy tym odpocząć innym!Data dodania komentarza: 12.12.2024, 00:04Źródło komentarza: Zamyka się kolejna dyskoteka w regionie. „Ostatnia noc”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama