Pod dyktando KKS-u. Kaliski drugoligowiec pokonał Hutnika Kraków (ZDJĘCIA)

Po zwycięstwie w pucharze KKS wygrał też w lidze. W sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali na stadionie przy ulicy Łódzkiej drużynę Hutnika Kraków 2:0. To ich piąty triumf w tym sezonie eWinner II ligi.

W starciu z przedostatnim w tabeli Hutnikiem kaliski zespół od początku narzucił przyjezdnym swój styl gry. Już w pierwszej połowie gospodarze mogli zamknąć ten mecz, ale nie wykorzystali kilku znakomitych okazji. W szóstej minucie wynik powinien otworzyć Piotr Giel, jednak przestrzelił mając przed sobą tylko bramkarza. W równie dogodnej sytuacji znalazł się w 38. minucie Mateusz Gawlik, lecz także spudłował. Wcześniej ze strzałami Mateusza Wysokińskiego i Daniela Kamińskiego radził sobie golkiper gości Arkadiusz Leszczyński. Na szczęście jeszcze przed przerwą KKS zdołał przeprowadzić skuteczną akcję. W 40. minucie pajęczynę z siatki rywali zdmuchnął Kamiński, który popisał się fantastycznym uderzeniem z linii „szesnastki”. Dla tego piłkarza był to dopiero drugi w tym sezonie mecz i zarazem pierwszy w wyjściowej jedenastce.

Do straty gola krakowianie rzadko opuszczali swoją połowę. Potem zaatakowali, ale bez powodzenia. Tak naprawdę tylko dwa razy zagrozili poważnie bramce miejscowych. W 42. minucie minimalnie chybił Patryk Kieliś, a w 68. minucie Macieja Krakowiaka wspomógł słupek. Chwilę później akcja przeniosła się już na drugą stronę boiska, gdzie Toni Segura „ukradł” asystę Kamińskiemu, pudłując z kilku metrów. Nie pomylił się natomiast Piotr Giel, który w 79. minucie postawił pieczęć na zwycięstwie KKS-u. Napastnik drugoligowca znad Prosny przymierzył z pierwszej piłki po dobrej akcji i dograniu Nikodema Zawistowskiego, ustalając rezultat na 2:0.

To ważny triumf dla kaliskiej drużyny, która podbudowana wyeliminowaniem ekstraklasowej Pogoni Szczecin w Fortuna Pucharze Polski wróciła do ligowego punktowania po dwóch kolejnych porażkach. Przed niedzielnymi meczami „trójkolorowi” plasują się w tabeli eWinner II ligi na czwartym miejscu.

***

KKS Kalisz – Hutnik Kraków 2:0 (1:0)
Daniel Kamiński 40, Piotr Giel 79

Żółte kartki: Stolc (KKS) oraz Bernal (Hutnik)

Sędziowali: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie) oraz Łukasz Sobiło (Legnica) i Michał Hnatkiewicz (Wrocław)

KKS: Krakowiak – Stolc, Kendzia (87 Maćczak), Mączyński – Zawistowski (87 Radzewicz), Wysokiński, Gawlik, Kamiński (87 Smajdor) – Putno (70 Borecki), Giel, Toni Segura (70 Majewski)

Hutnik: Leszczyński – Stasz (72 Tetych), Jaklik, Stawarczyk, Hoyo-Kowalski, Zmorzyński – Kitliński (56 Zawadzki), Kieliś (56 Kędziora), Bernal (72 Świątek), Hafez (72 Chmiel) –  Wilczyński