Rewelacja wiosny pokonana! KKS górą w Krakowie (WIDEO)

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze drugoligowego KKS-u. W sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali na wyjeździe rewelacyjnie spisującego się na wiosnę Hutnika Kraków 2:0. Przynajmniej do niedzieli „trójkolorowi” będą zajmować miejsce uprawniające do gry w barażach o awans.

Gdyby brać pod uwagę wyłącznie wyniki z tego roku, Hutnik byłby wiceliderem eWinner II ligi. Krakowianie solidnie bowiem pracują na miano rycerzy wiosny. Częściej od nich punktowała w tej rundzie wyłącznie Chojniczanka Chojnice. W sobotę mieli chrapkę na kolejną zdobycz i przedłużenie serii meczów bez porażki do sześciu. Ta sztuka im się jednak nie udała. W Krakowie ton grze nadawał KKS i to on zasłużenie zainkasował pełną pulę.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka zagrali w swoim stylu. A to oznacza, że od początku narzucili gospodarzom własne warunki. Tę przewagę szybko udokumentowali golem, bo już w 11. minucie. Wtedy też z rzutu rożnego dośrodkował Michał Borecki, a do piłki najwyżej wyskoczył Filip Kendzia, który strzałem głową dał kaliskiej drużynie prowadzenie. Tę sytuację poprzedziła niezła akcja Marcina Radzewicza z Nestorem Gordillo, po której kaliszanie mieli owocnego w skutkach kornera. Hiszpan robił sporo zamieszania w ofensywie i przed przerwą jeszcze kilka razy starał się zaskoczyć golkipera Hutnika Arkadiusza Leszczyńskiego. Najbliżej celu był w 42. minucie, ale nie trafił w światło bramki.

Skromne prowadzenie pozwoliło przyjezdnym kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. W drugiej połowie krakowianie atakowali nieco śmielej, ale nie na tyle groźnie, by pokonać dobrze dysponowanego Michała Molendę. Golkiper KKS-u po raz drugi z rzędu zachował czyste konto. A jego koledzy z pola nie poprzestali na jednym golu. W trzeciej minucie doliczonego czasu fatalny błąd popełnił Leszczyński, który naciskany przez Mateusza Majewskiego zagrał piłkę wprost pod nogi czyhającego na taką pomyłkę Nikodema Zawistowskiego, który skorzystał z prezentu i ustalił wynik na 2:0.

Co ciekawe, zarówno dla Kendzi, jak i dla Zawistowskiego były to premierowe bramki w tym sezonie. Dały one kaliskiemu beniaminkowi niezwykle cenne, drugie z rzędu zwycięstwo i zarazem czternaste w trwającej kampanii. Sprawia ono, że co najmniej do niedzieli, gdy swój pojedynek rozgrywać będzie Stal Rzeszów, ekipa trenera Wieczorka plasować się będzie na szóstej lokacie, uprawniającej do gry w barażach o awans. A już za tydzień zespół znad Prosny powalczy u siebie z wiceliderem eWinner II ligi, GKS-em Katowice.

Michał Sobczak, wideo: KKS Kalisz

***

Hutnik Kraków – KKS Kalisz 0:2 (0:1)
Filip Kendzia 11, Nikodem Zawistowski 90+3

Żółte kartki: Wojcinowicz, Hafez, Olszewski (Hutnik) oraz Zawistowski, Gordillo, Borecki (KKS)

Sędziowali: Rafał Rokosz (Siemianowice) oraz Zbigniew Szymanek (Katowice) i Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz)

Hutnik: Leszczyński – Olszewski (84 Handzlik), Wojcinowicz, Stawarczyk, Kędziora, Zmorzyński – Świątek (84 Tetych), Kieliś, Jodłowski, Hafez (62 Kitliński) – Sobala (84 Bełczowski)

KKS: Molenda – Kendzia, Gawlik, Hołota – Zawistowski, Borecki (86 Żytko), Kaszuba, Radzewicz (76 Mączyński) – Putno (77 Majewski), Maćczak (63 Tunkiewicz), Gordillo (86 Koczy)