Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 09:52
Reklama
Reklama
Reklama

Medalowy sezon wioślarzy KTW. Oczkiem w głowie ósemka

W środowisku wioślarskim zwykło się mawiać, że kto ma ósemkę, ten ma wioślarzy. A „złotą” ósemkę ma KTW Kalisz. W minionym sezonie podopieczni Mateusza Trzmiela w znakomitym stylu sięgnęli po tytuł mistrzów Polski w kategorii juniorów młodszych. I to nie jedyny sukces, na jaki zapracowali w ostatnim roku.
Medalowy sezon wioślarzy KTW. Oczkiem w głowie ósemka

– To był bardzo udany sezon. Każdy z zawodników, który startował w mistrzostwach Polski, awansował do finału, a praktycznie w każdej kategorii mieliśmy medal – ocenia występy swoich podopiecznych w roku 2020 trener sekcji wioślarskiej KTW, Mateusz Trzmiel.

Najwięcej powodów do zadowolenia miał po startach juniorów młodszych. Zwłaszcza po wyczynie, jakiego dokonała ósemka ze sternikiem. Podczas sierpniowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Kruszwicy, osada w składzie Damian Bora, Konrad Senderacki, Bartosz Kliber, Mateusz Bielak, Tomasz Dobroch, Dominik Chlebio, Szymon Owsiany, Adam Kornacki i Nadia Mistrzak na sterze w cuglach wygrała wyścig finałowy, sięgając po tytuł mistrzowski.

– Ósemka jest takim naszym oczkiem w głowie. Złoty medal, zdobyty z przewagą 11 sekund, to coś, czego nikt z nas się nie spodziewał. Nasza osada już po przepłynięciu 1000 metrów mogła być pewna złota, wystarczyło tylko utrzymać tempo i dotrzeć do mety – wspomina trener Trzmiel.

W tym samym czempionacie jego podopieczni jeszcze dwa razy stawali na podium. Konrad Senderacki i Damian Bora do złotego krążka z ósemki dołożyli jeszcze srebro za start w dwójce bez sternika juniorów. Dorobek medalowy KTW wzbogaciła jeszcze czwórka ze sternikiem w składzie Bartosz Kliber, Mateusz Bielak, Szymon Owsiany, Dominik Chlebio i sterniczka Nadia Mistrzak. A jak silne są młode kaliskie wiosła, świadczą też sukcesy w innych kategoriach. Złoto mistrzostw Polski młodzików wywalczyła czwórka podwójna ze sternikiem chłopców w składzie Cezary Kobyłka, Kacper Wódka, Bartosz Torbiarczyk, Filip Indraszczyk i Cezary Binek. Po brąz w kategorii młodzieżowców sięgnęli natomiast Bartłomiej Kukuła i Szymon Kuliński, którzy popłynęli w dwójce bez sternika wagi lekkiej.

– Zawodnicy bardzo dobrze przetrenowali okres, kiedy byli zamknięci w domu. Wszystko zagrało tak, jak sobie tego życzyliśmy – twierdzi szkoleniowiec kaliskich wioślarzy. – Jak tylko pojawiła się pandemia i dowiedzieliśmy się, że wszystko jest zamknięte z tego powodu, to trochę się załamaliśmy. Musieliśmy usiąść, przeanalizować, jak to wszystko ułożyć, żeby każdy z zawodników mógł w tym trudnym czasie potrenować. Wiadomo, że ilości sprzętu są ograniczone, a każdemu coś trzeba było dostarczyć. Na szczęście wszystko udało się zorganizować i daliśmy radę – dodaje Mateusz Trzmiel.

Mimo okresu zimowego, wioślarze nie mogą mówić o odpoczynku. Obecnie przygotowują się do startów na ergometrach i budują formę już pod kątem występów w sezonie letnim.

– Zaczęliśmy typową pracę zimową. Jesteśmy po zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Mam nadzieję, że ciężka praca zimowa zaowocuje w sezonie letnim – kończy trener Trzmiel.

Michał Sobczak


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama