Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 08:54
Reklama
Reklama
Reklama

Sportowa inwestycja w centrum miasta. Nowe boisko będzie służyć uczniom i mieszkańcom ZDJĘCIA

Jeszcze niedawno był tu parking. Teraz jest wielofunkcyjne boisko, z którego do południa korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. 3 Maja, a po południu mieszkańcy tej części śródmieścia. W poniedziałek, 17 czerwca inwestycję oficjalnie oddano do użytku.
Sportowa inwestycja w centrum miasta. Nowe boisko będzie służyć uczniom i mieszkańcom ZDJĘCIA

Pogoda na uprawianie sportu na świeżym powietrzu idealna. Jednak uczniowie kaliskiej „Jedynki” dopiero od niedawna mają okazję sprawdzić, jak gra się w kosza czy siatkówkę poza murami sali gimnastycznej. – Nie było warunków, by ćwiczyć na powietrzu, więc lekcje odbywały się tylko na sali – mówią uczennice SP 1. – A teraz jak jest ciepło mamy lekcje na dworze.

W 2011 roku na tyłach placówki wybudowano halę sportową. Szkoła podstawowa dzieli ją razem z Zespołem Szkół Samochodowych. Brakowało jednak boiska zewnętrznego. - Mamy dwie sale gimnastyczne i teraz mamy to wielofunkcyjne boisko sportowe, tak że powstał piękny kompleks – cieszy się Beata Zalewska, dyrektor SP 1.

Budowa boiska ruszyła na początku tego roku. Firma, która realizowała inwestycję musiała odwodnić teren, który wcześniej służył m.in. jako parking. Wykonała nawierzchnię z poliuretanu i zamontowała piłkochwyty, monitoring, ławki, kosze na śmieci, a alejki wyłożyła kostką brukową. Ogrodziła też teren. Wokół boiska powstały trawniki. Wszystko kosztowało niespełna pół miliona złotych. - Mam nadzieję i jestem przekonana, że przyczyni się to przede wszystkim do kultywowania zdrowego trybu życia, do krzewienia kultury fizycznej, ale także aktywnego, bezpiecznego spędzania czasu wolnego przez naszych uczniów na  świeżym powietrzu – dodaje Beata Zalewska. - W szkole jest 364 uczniów, ale też okoliczni mieszkańcy, całe śródmieście będzie korzystało z tego boiska. Wierzę, że wszyscy wspólnie, uczniowie oraz mieszkańcy, będziemy dbać o to boisko, żeby funkcjonowało i służyło przez wiele lat.

Z boiska mogą korzystać wszyscy, którzy lubią sport. Jak tyko pojawił się pomysł jego budowy było wiadomo, że będzie służyć nie tylko uczniom, ale też mieszkańcom. Dlatego projekt został zgłoszony jako jeden z pomysłów do budżetu obywatelskiego, ale nie uzyskał odpowiedniej liczby głosów. Inwestycję zrealizowano więc z miejskiego budżetu. - Ja podobny obiekt mam u siebie na osiedlu Zagorzynek, bardzo często z córką z niego korzystamy i wtedy widzę, że na tym boisku jest mnóstwo dzieci, ale też dorosłych. Grają praktycznie do wieczora, również po szkole. Są to takie miejsca, które rzeczywiście tętnią życiem – przekonywał przed przecięciem wstęgi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Boisko przy SP 1, oddane do użytku kilka tygodni temu, już przyciąga sportowców amatorów. A być może w przyszłości zawodowców, bo na oficjalnym otwarciu do rywalizacji zagrzewał uczniów MC Sobieski, kaliski raper, który śpiewał m.in. dla polskich piłkarzy, a dziś dla uczestników uroczystości.

AW, zdjęcia autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 28°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama