Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 09:42
Reklama
Reklama
Reklama

Wiaty jeszcze nieskończone, a już zniszczone

Nowa wiata autobusowa montowana na Złotym Rogu, choć nie jest jeszcze skończona już padła ofiarą wandali. Dzisiejszej nocy ktoś porysował pisakiem siedzisko. – To bulwersujące, ale też zwyczajnie przykre – mówią odpowiedzialni za wymianę przystanków urzędnicy.
Wiaty jeszcze nieskończone, a już zniszczone

Nowa wiata na Złotym Rogu jest jeszcze w trakcie montażu. Dotychczas zainstalowano tylko jedną z ławek. I już została zniszczona przez nieznanego sprawcę. – Odkryliśmy to dziś rano. Przykro się robi, że ktoś nie szanuje naszej wspólnej własności – mówi Piotr Sukienniczak, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Kaliszu. – To takie demotywujące – dodaje wiceprezydent miasta Dariusz Grodziński.

 

Miasto wkłada niemały wysiłek finansowy, by poprawić estetykę Kalisza i równolegle z nowymi ulicami wyposażyć go także w nowoczesne przystanki. Za kwotę 150 tysięcy złotych zakupione zostały dwa zadaszenia – stoją już na ulicach Armii Krajowej i Chopina – oraz 8 nowych wiat; pierwsze montowane są aktualnie na Złotym Rogu, na Rogatce, przy cmentarzu prawosławnym i vis a vis Galerii Amber. – Instalacja pozostałych zsynchronizowana zostanie z robotami drogowymi – dodaje Piotr Sukienniczak.  I będzie ich sukcesywnie przybywać, bo na ostatniej, czerwcowej sesji Rada Miejska Kalisza przegłosowała 250 tys. zł na dalsza wymianę infrastruktury przystankowej. Pytanie, jak długo oprze się wandalom.

 

MIK, fot. DG


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 7 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: herakicek Treść komentarza: Zbudowali najszerszą ulicę w mieście - chodzi o szerokość pasa drogowego, tak Aleja Wojska Polskiego jest węższa - i jest problem? Mam pytanie. Co za "inteligentny inaczej" to zaprojektował, kto to zaakceptował i kto za to zapłacił? Jeżeli chodzi o "odcinek ciągu pieszo-jezdnego" na tym odcinku to mam pytanie do "inteligentnych inaczej" w jaki sposób wykonać bezpiecznie manewr włączenia się do ruchu wyjeżdżając ze swojej posesji "tyłem" - na działce zostało tyle miejsca że brak innej możliwości. Pole widzenia w lusterku samochodu wynosi mniej więcej 2 metry. Przy hulajnodze jadącej np. 20km/h kierowca ma czas na reakcję około 1/15 sekundy. Pozdrawiam serdecznie "inteligentnych Inaczej" wymienionych na początku komentarza: Data dodania komentarza: 22.06.2026, 22:45 Źródło komentarza: Czytelnik pyta, służby odpowiadają. Tutaj NIE parkujcie! Autor komentarza: Kla Treść komentarza: Ciekawe z jakim akcentem gadali.Tego czytelniczka nie nagrala Data dodania komentarza: 22.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: „𝗪𝘆𝘀𝘇𝗹𝗶 𝘇 𝗚𝗼𝗹𝗳𝗮 𝗶 𝗿𝘂𝘀𝘇𝘆𝗹𝗶 𝗱𝗼 𝗸𝗶𝗲𝗿𝗼𝘄𝗰𝘆”. Świadek nagrał całe zajście Autor komentarza: abcdef Treść komentarza: A czyi synkowie? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 20:35 Źródło komentarza: „𝗪𝘆𝘀𝘇𝗹𝗶 𝘇 𝗚𝗼𝗹𝗳𝗮 𝗶 𝗿𝘂𝘀𝘇𝘆𝗹𝗶 𝗱𝗼 𝗸𝗶𝗲𝗿𝗼𝘄𝗰𝘆”. Świadek nagrał całe zajście Autor komentarza: abcdef Treść komentarza: Przyjaciołom p. przewodniczącego nie spodobała się Twoja ironia. Aż się zaczerwieniło. Żeby tak żartować z urzędowej osoby... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 20:34 Źródło komentarza: „𝗪𝘆𝘀𝘇𝗹𝗶 𝘇 𝗚𝗼𝗹𝗳𝗮 𝗶 𝗿𝘂𝘀𝘇𝘆𝗹𝗶 𝗱𝗼 𝗸𝗶𝗲𝗿𝗼𝘄𝗰𝘆”. Świadek nagrał całe zajście
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama