Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ze sceny wołali o trzeźwość ZDJĘCIA

Pół tysiąca licealistów wzięło udział w koncercie przygotowanym przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Fundację „Bądźmy Razem” i Jarka Wajka – byłego wokalisty „Oddziału Zamkniętego”. Projekt „Trzeźwe życie” ma na celu dotarcie do młodych ludzi poprzez muzykę i zniechęceni ich do eksperymentowania z narkotykami, alkoholem i dopalaczami. 
Ze sceny wołali o trzeźwość ZDJĘCIA

Studenci, Jarek Wajk i przedstawiciele Fundacji spotkali się kilka razy. Na przełomie 2 miesięcy powstało widowisko słowno-muzyczno-ruchowe. -  Ogromna współpraca, ogromne zainteresowanie, a efekt przerósł nasze oczekiwania, bo powstało coś fajnego, co połączyło nie tylko tę młodzież, ale i artystę. A przecież mimo wszystko dzieli ich różnica lat – mówi Agnieszka Andrzejak z Fundacji „Bądźmy Razem”.

Dzielą ich również doświadczenia, bo były wokalista „Oddziału Zamkniętego” niegdyś zmagał się z uzależnieniem, a dzisiaj sam jest terapeutą uzależnień. Kiedy po raz pierwszy rozmawialiśmy z artystą, był pełen obaw, zastanawiał się czy między nim a studentami zaiskrzy. Dzisiaj mówi, że wiele się od studentów nauczył. - Młodzi ludzie, z którymi współpracowałem, a także Fundacja „Bądźmy Razem” zainspirowali mnie do wielu rzeczy. Mam wiele pomysłów, wiele przemyśleń, poznałem nowych ludzi i to jest dla mnie plus tego przedsięwzięcia – mówi Jarek Wajk, muzyk „Oddziału Zamkniętego”.

Fundacji i byłemu wokaliście od początku zależało także na tym, żeby młodzi ludzie otworzyli się na świat, dali wyraz swoim emocjom, a jako przyszli pedagodzy nauczyli się myśleć w kategoriach osoby uzależnionej. - Muzyka ma największy przekaz w obecnych czasach. Właściwie każdy słucha muzyki więc myślę, że to jest dobry pomysł, bo muzyka ma duszę i dociera do każdego człowieka – uważa Iza Ratajczak, studentka UAM w Kaliszu. - Mamy również kwestie słowne, które będą czytane w międzyczasie i te kwestie również są mocne i bardzo wyraziste. Ale muzyką przeciwdziałać uzależnieniom można jak najbardziej, znam wielu ludzi, którzy w ten sposób działają - dodaje.


Celem projektu „Trzeźwe Życie” jest uświadomienie młodym ludziom zagrożenia wynikającego z zażywania narkotyków, dopalaczy i alkoholu i zniechęcenie ich do eksperymentowania z używkami. - Uważam, że powinniśmy uzależniać się bardziej od muzyki niż od innych używek – powiedziała po spotkaniu jedna z uczestniczek Weronika Kaczmarek.

Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Relacja wideo w Magazynie Miejskim z dn. 10.06.2014.

Ewelina Samulak, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama